MHP 14. Olağan Büyük Kurultayı’nı Ankara’da gerçekleştirdi. Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen kurultaya, Türkiye’nin dört bir yanından partililer ilgi gösterdi. Aydın’dan da İl Başkanı Haluk Alıcık, ilçe başkanları ve partililerin katıldığı kurultayda, Genel Başkan Devlet Bahçeli güven tazeledi. Kurultayda sandık başına giden bin 295 delegenin tamamının oyunu alan Bahçeli, 11’inci kez genel başkan seçildi.
MYK’DA AYDINLI YOK
Kurultayda genel başkanın yanı sıra Merkez Yönetim Kurulu (MYK) da belirlendi. 75 üyeli MYK’da Aydınlı bir isim görev almadı. Bir önceki MYK’da Aydın’ı Deniz Depboylu ve Burak Pehlivan temsil etmişti. Yaklaşan yerel seçimlerde Efeler Belediye Başkan Adayı olması nedeniyle Burak Pehlivan, yeni MYK için adaylık başvurusu yapmadı.