Memlekette yağmur yağmıyormuş kurak bir iklim var yani.
Köylünün ekini kurumak üzere…  Köylü yağmur duâsına çıkmış.
Damla düşmemiş, kurban kesmişler damla düşmemiş. Nasıl olacak nasıl olacak derken köyün büyüklerinin yanına varmışlar. İhtiyara durumu anlatmışlar duâ ya çıktık, kurban kestik ne yaptıysak olmadı.  İhtiyar düşünüp derin  bir nefes aldıktan sonra demişki: ⁃Falanca vilayet'te bir Allah dostu var kendisi çok derin bir Âlim'dir. Gidin ona danışın hatta getirebiliyorsanız buraya davet edin, yağmur duâ'sını bu Mübarek kişiye yaptırın.  Bizim köylülerden bir ekip çıkmış, yola varmış, söylenilen Allah dostunun kapısına… ⁃Efendim durum böyle, böyle…
Davet ediyoruz, bizim için gelseniz, duâ da bulunsanız da mahsulümüz yanmasa… Allah dostu çıkalım yola demiş. Meşakkatli bir yolculuğun ardından varmışlar kurak bölgeye. Allah dostu sormuş bu bölge kaç hâne? ⁃İşte şu kadar hâne efendim. ⁃Hepsini gezeceğiz deyince köylünün tuhafına gitmiş  Duâ etmeyemi geldi köyü gezmeye mi?  Neyse Allah dostu hânelere selam verip hal hatır edip gezmiş. Bir hânenin önünde durmuş.
Hânenin sahibi yaşlı dul bir kadın…Yanında iki tane öksüz yetim torunu. Hâne dediysek kerpiç yapı… Zor ayakta duruyor, çatısı rüzgardan bir tarafı uçmuş.
Allah dostu hal hatır edince yaşlı kadın güler yüzüyle  ⁃Hamdolsun Efendim sağlık sihhatimiz yerinde geçinip gidiyoruz. Bu sene Rabbim bize müsade etti çatımız aktığı için şükür yağmur da yağmadı. 
Allah dostu buyurmuş köylüye: ⁃Bu çatı tamir edilsin, duvarlar güçlendirilsin. 
Ne vakit çatı tamir edilip duvarlar güçlenirildiyse yaşlı kadın secdeye vararak:
⁃YA RABBİ ŞÜKÜRLER OLSUN… YAĞMUR YAĞSA DA ÇATI AKMAYACAK, TORUNLARIM ISLANMAYACAK
diye duâda bulunur bulunmaz, Rabbim rahmetini yağmurunu göndermiş. 
Bugün yağmur yağmıyorsa şu hususları düşünmemiz lazım… Çünkü toplumda
⁃Şükürsüzlük var…
⁃Fesatlık var…
⁃İstememezlik var…
⁃Kanaatsizlik var…
⁃Namazsızlık var
⁃Hile hurda var…
Tamam Yağmur, Rahmet yağmıyor lakin…
Çok şükür ki başımıza taş da yağmıyor…!!!
Sofralarımız Bereketli,
Duâ'larımız Kabul,
Hânemiz Şen Olsun ...!!
Cuma’nın selamı, rahmeti ve bereketi hepinizin üzerine olsun…