Eser, “Asfaltsız ve içme susuz köyümüz yoktu”

Efeler Belediye Meclis üyesi AK Partili İsmail Hakkı Eser, 2004-2009 yılları arasında İl Genel Meclisi Başkanlığı dönemde ilin asfaltsız ve susuz köyünün kalmadığını söyledi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun partisinin İl Kongresinde yaptığı açıklamada “Büyükşehir olduğumuzda 60 köyün suyu ve yolu yoktu, biz Büyükşehir olunca bütün köylerimiz suya ve yola kavuştu” şeklinde yaptığı açıklamaya, daha önce İl Genel Meclisi başkanlığını yapan, şuan Efeler Belediye Meclis Üyesi olan İsmail Hakkı Eser’den yanıt geldi. Eser, Aydın’ın büyükşehir olmadan önce köylerin içme suyu, yol gibi hizmetlerin İl Özel İdare tarafından yapıldığını belirterek, “2004-2009 yılları arasında İl Genel Meclisinde şahsımın da İl Genel Meclisi Başkanı olduğu AK Parti iktidardaydı. Göreve gelmeden 2004 öncesi ilimiz sınırları içerisinde toplamda 490 köyümüzden 124 köyümüzde içme suyu problemi, 62 köyümüz de de asfalt problemi yaşanmaktaydı. İktidarımızın başlatmış olduğu yerel kalkınma hamlesi KÖYDES ve BELDES projeleri ile yerel yönetimler reformunu gerçekleştirip, yerelde seçilmişlerin yetkilerinin arttırılmasıyla birçok temel alt yapı hizmetleri pratik, hızlı bir şekilde yerinden çözümlenmiş ve bu suretle vatandaşlarımızın birçok temel sorunu ortadan kaldırılmıştır. Özel İdare Personeli ile Muhtarlarımızla takım ruhuyla çalışarak İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşlarımız ilçelerinde hizmet destanı yazmıştır. Bizim dönemimizde içme suyu problemi olan hiç bir köy kalmadı. Başta Çine İlçesi olmak üzere bazı ilçelerimizde grup köylerimizi memba suyuyla bile buluşturduk. Yollarımızı asfaltladık, asfaltsız ve içme susuz köyümüz kalmadı” diye konuştu.

HEMŞERİLERİMİZ CEZALANDIRILDI


AK Parti’den sonra 2009-2014 döneminde Aydın İl Genel Meclisi’nde CHP ve MHP koalisyonunun olduğunu hatırlatan Eser, “MHP ve CHP koalisyonunda o dönem görev yapan İl Genel Meclisi üyesi arkadaşlarımızla başta dönem Valimiz ile birlikte bizden devraldıkları Özel İdarenin kendi programı ve bütçe imkânlarıyla oluşturduğu projeleri, KÖYDES ve BELDES projelerini iyi niyetle, başarıyla gerçekleştirmeye çalıştıklarına bir Meclis Üyesi olarak şahit oldum. Doğru olan hizmetleri de destekledim. Bu süreçte Yerel Yöneticilikte kavgacı bir ruh haliyle partizanca davranılarak köylerin su ishale hattı ve yollarına hâkim personellerini dağıtan irade; kurumun hizmet hafızasını, deneyimini silmiş, daha sonra da başarısız olununca da personeli taşeron olarak almaya teşebbüs etmiştir. Dolayısıyla önceki adıyla belde ve köylerde yaşayan hemşerilerimiz hizmet alamamış ve cezalandırılmıştır. Yerelde ve temelde altyapı hizmetlerindeki başarısızlığını bastırmak adına böylesine pervasızca kamuoyuna gerçek dışı bilgiler vererek, uzun yıllar hizmet fırsatı elinde olduğu halde hizmet yerine enkaz edebiyatı yapıp, algı oluşturup kamuoyunun yanıltılmaya teşebbüs ediliyor olmasını teessürle karşılıyor ve üzülüyorum” diye konuştu.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?