Meclisi’nden Başkan Atay’a destek

Efeler Belediye Meclisi, doktor olan kardeşi Eralp Atay’ı Sağlık İşleri Müdürü yapan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a destek verdi. Meclis üyeleri, kardeş Atay’ın Sağlık Müdürü yapılmasının doğru bir karar olduğunu söyledi.

Mehmet Kavas
Mehmet Kavas Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın’ın en büyük ilçesi Efeler’de belediye meclisinin Ağustos ayı ilk oturumu Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay başkanlığında yapıldı. Doktor olan kardeşi Eralp Atay’ın Sağlık İşleri Müdürü yapmasıyla ilgili Başkan Atay, meclis üyelerinin kararını sordu. Meclis üyeleri alınan kararın doğru olduğunu belirterek Atay’a destek verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Atay, “Ben liyakatli bir atama gerçekleştirdiğimi düşünüyorum. Eğer bu atamaya itirazı olan varsa gereğini yapayım. Kardeşim Sağlık İşleri Müdürü olarak atanıncaya kadar doktor yoktu. Sağlık İşleri Müdürlüğünde iktisat mezunu bir kişi görev yapıyordu" dedi.

“İKTİSAT MEZUNU BİR KİŞİ GÖREV YAPIYORDU”

Başkan Atay konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Hakkımda kardeşimi Sağlık İşleri Müdürlüğüne atadığım ile ilgili yazılar çıkmaktadır. Benim kardeşim Dr. Eralp Atay mecburi hizmetini Malatya’da yaptı. 7 yıl Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşlarda çalıştı. 21 yıl DSİ 21. Bölge Müdürlüğünde kurum hekimliği yapmaktaydı. 6 yıl 3 dönem Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey üyeliği yaptı. 8 yıl 4 dönem Aydın Tabip Odası genel sekreterliği yaptı. 4 yıl Aydın Tabip Odası Başkanlığı görevinde bulundu. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği kurucu başkanıdır. Aydın Galatasaraylılar Taraftar Derneği kurucu başkanıdır. 300 bin nüfuslu Efeler Belediyesinde benim kardeşim Sağlık İşleri Müdürü olarak atanıncaya kadar doktor yoktu. Sağlık İşleri Müdürlüğünde iktisat mezunu bir kişi görev yapıyordu. Aynı zamanda da Mezarlıklar Müdürüydü. Sağlık İşleri Müdürü olan Dr. Eralp Atay, İş Sağlığı Birimi oluşturmuştur Efeler Belediyesinde. Böylece Efeler Belediyesinin dışarıdan satın almasıyla ilgili olarak 280 bin TL harcanan paradan 240 bin TL tasarruf sağlamıştır. Müdürlük görevinin yanı sıra Efeler Belediyesinde hekimlik de yapmaktadır. Görev yaptığı tüm meslek yaşamı boyunca hakkında idari ve adli bir soruşturma açılmamıştır. Benim kardeşimin kariyeri budur. Ben liyakatli bir atama yaptığımı düşünüyorum. Eğer böyle düşünmeyen biri varsa gereğini yapmaya hazırım.”

02 Ağustos 2019 Aydin/ Efeler (Merkez)- Gündem

Muhabir Mehmet Kavas


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?