'Yörük Ali Efe' uluslararası sempozyumla anılacak

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in talimatlarıyla “Yörük Ali Efe Uluslararası Halk Kültürü Araştırmaları-Kuvay-i Milliye’nin YÜZ’ü Yörük Ali Efe” konulu sempozyumun ön hazırlık çalışmaları başlatıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

ADÜ Fen-Edebiyat Fakültesi ve Devlet Konservatuarı ortaklığıyla 27-29 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan sempozyum için toplantı düzenlendi. Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Rektör Danışmanı Hüseyin Turgut, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kubilay Metin, Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Mustafa Oner Uzun, Öğretim Üyeleri Prof. Dr Kayhan Delibaş, Doç. Dr. Caner Işık, Dr. Öğr. Üyesi Hülya Uzun, Dr. Öğr. Üyesi Emre Erdan, Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Şefik Erkut, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Başaran, Dr. Öğr. Üyesi Behiç Alptekin ve Arş. Gör. Mükerrem Kürüm katıldı.

“İKİ ANA BAŞLIK ŞEKLİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK”

Sempozyum hakem bilim kurulu ve düzenleme kurulu üyelerinin değerlendirmeleriyle başlayan gündem kapsamında; sempozyumun “Yörük Ali Efe ve Milli Mücadele Dönemi” ve “Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Halk Kültürü Araştırmaları” olmak üzere iki ana başlık çerçevesinde gerçekleştirilmesi planlandı. Bu bağlamda sempozyumun ihtiyaç talepleriyle ilgili Üniversite-Valilik, Üniversite-yerel yönetimler, Üniversite-sivil toplum kuruluşları arasında oluşturulması gereken iletişim ve iş birliği konuları ele alındı. Logo ve afiş tasarımlarıyla sempozyumun daha geniş kitlelere ulaştırılması adına atılacak adımlar konuşuldu.

25 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?