Günel 'sıfır işgaliye' konusunda kararlı

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, çarşı esnafından sonra Kadınlar Denizi Mahallesi esnafı ile bir araya geldi. Asena Otel’de gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Ömer Günelin yanı sıra Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan ile Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çalım da katıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Sıfır işgaliye konusunda Kadınlar Denizi esnafını bilgilendiren Başkan Ömer Günel, bölgede yaşanan altyapısal ve teknik problemlerin kısa süre içerisinde giderileceğini belirtti. Günel, Kadınlar Denizi sahil şeridinin doğal güzellikleriyle Kuşadası’nın en değerli bölgelerinden biri olduğuna dikkat çekti.

"SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN GÖREVE GELDİK"

Kadınlar Denizi’ni 30 yıl önce olduğu gibi bir cazibe merkezi haline getireceklerini aktaran Günel, "1 Nisan tarihi itibari ile Kuşadası’nda yeni bir dönem başladı. Elini sıkmadığımız, sorununu dinlemediğimiz hemşehrimiz kalmayacak. Biz sorun yaratmak için değil, var olan sorunları çözmek için göreve geldik. Kuşadası tarihinin en büyük hizmetini vatandaşlarımıza biz sağlayacağız. Bunun sözünü seçim dönemimde de verdim, şimdi de veriyorum. Her şey Kuşadası için çok güzel olacak” dedi.

"SIFIR İŞGALİYE KONUSUNDA TAVRIMIZ NET"

Kuşadası Belediyesi’nin sıfır işgaliye uygulamasına geçiş için tüm hazırlıklarını tamamladığını ifade eden Başkan Ömer Günel, “Geçtiğimiz günlerde benzer bir toplantıyı çarşı esnafımızla gerçekleştirdik. O toplantıda söylediğim gibi sıfır işgaliye konusunda tavrımız net. Uygun olmayan işgaliyeye izin vermeyeceğiz. Bu uygulama kimseyi ekmeğinden etmeyecek. Bundan emin olabilirsiniz. Sorun yaşayan esnafımız olacaktır. Bu durumda çözümü birlikte arayacağız. Ama emin olun bu konuda kimseye taviz vermeyeceğiz. Bizim tek amacımız bu tarz uygulamaları hayata geçirip bir turizm merkezi olan kentimizi uluslararası cazibe merkezi haline getirmek” diye konuştu.

"SEMBOL SEYYAR SATICILARI OLABİLİR"

Kuşadası’nın belirli noktalarında seyyar satışa izin verileceğini ifade eden Başkan Ömer Günel, “Seyyar satıcıya karşı değiliz, seyyar işin fıtratında var. Dünya’nın birçok önemli kentinde seyyar satıcılar sembol haline gelmiş durumda. Bizim kentimizde de sembol haline gelecek seyyar tezgahlar olabilir. Fakat gezici seyyarlara izin vermeyeceğiz. Bizim seyyar satıcılardan tek istediğimiz hijyen kurallarına uymaları ve bizim belirleyeceğimiz modelden çıkmamaları” diyerek hassasiyet istedi.

16 Mayıs 2019 - Gündem

Muhabir Enver Önder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?