İkinci üniversite için kayıtlar devam ediyor

Anadolu Üniversitesinin (AÜ), üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olan ya da üniversitede okumaya devam edenler için açtığı ve 11 Eylülde başlayan ikinci üniversite kayıtları, 21 Eylül Cuma günü mesai bitiminde sona erecek.

Haber albümü için resme tıklayın

Aydın Açıköğretim Fakülte Büro Yöneticisi Öğr. Gör Zehra Okumuş, bir örgün programda kayıtlı olan veya herhangi bir önlisans ya da lisans programından mezun olanların sınavsız ikinci üniversite kapsamında istedikleri bir programa kayıt yaptırabildiğini belirtti. Okumuş, çok isteyerek kayıt yaptırdığı örgün bir programda okuyan, aslında bir mesleği olan ama çalıştığı alanı değiştirmek isteyen, hobisi ya da ilgi duyduğu alan doğrultusunda akademik bilgi edinmek isteyenlerin ikinci üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemine yöneldiğini ifade etti.

“FARKLI MESLEKLERDE ÇALIŞANLAR EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR”

Milletvekili, avukat, mühendis, doktor, öğretmen, asker, akademisyen, ev hanımı, üniversite öğrencisi, emekli gibi çok farklı profillerde Açıköğretim eğitiminin devam ettiğinin altını çizen Okumuş, “İkinci üniversite kapsamında en çok tercih edilen programların adalet, sosyal hizmetler, sosyoloji, sağlık yönetimi, tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik, acil durum ve afet yönetimi, web tasarımı ve kodlama, ilahiyat, laborant ve veteriner sağlık ile işletme olarak sıralanıyor. Herhangi bir yükseköğretim kurumunun lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler açıköğretim sistemindeki ön lisans/lisans programlarından birine, herhangi bir yükseköğretim kurumunun ön lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler ise sadece önlisans programlarından birine kayıt yaptırabiliyor” dedi.

KAYITLAR 21 EYLÜL’DE SON

Öğrenci harçlarının uygun olduğunu söyleyen Okumuş, “2018-2019 öğretim yılından itibaren basılı kitaplarını dijitale taşıyan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, maliyet düşüşüyle birlikte öğrenci harçlarında ciddi bir indirime gitmiştir. Açıköğretim Sistemi'ne kayıtlı öğrencilere sunulan ‘Anadolum eKampüs’, öğrenciye dilediği zaman öğrenme fırsatı sunmasının yanı sıra eş zamanlı olarak öğrenme ortamı kolaylığı da sağlamaktadır. Öğrencilerimiz, cep telefonu, tablet ya da bilgisayarları ile bireysel çalışma alanına ulaşabilmektedir. Öğrenilen Analitiklerin Takibi, Öğrenme Yönetim Sistemi (ÖYS), Canlı Ders Platformu, Mobil uygulama bileşenlerinden oluşan Anadolum eKampüs Sistemi, 2 bin 500’ün üzerinde öğretim üyesinin katkılarıyla hazırlanmıştır. Anadolum eKampüs, görsel, sesli, Pdf ve etkileşimli olmak üzere toplam 16 farklı malzeme türüyle öğrencilerin öğrenme süreçlerine katkıda bulunmaktadır. 11 Eylül'de başlayan kayıtlar, ilimiz, Efeler ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Vali Konağı caddesi No: 21/A adresindeki Aydın AÖF Bürosu'nda devam etmekte olup 21 Eylül Cuma günü mesai bitiminde sona erecektir” ifadelerini kullandı.

18 Eylül 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?