AY-SİAD 55 çocuğu sevindirdi

AY-SİAD 55 çocuğu sevindirdi
Aydın’da hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile adından sıkça söz ettiren Aydın Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AY-SİAD), Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yılında üyelerinin destekleri ile örnek bir duyarlılığa imza attı. AY-SİAD, “Cumhuriyet’in Yılmaz Bekçileri Biz Geldik” temasıyla Efeler Konuklu İlkokulu ile Dağeymiri İlkokulu’nda eğitim gören toplam 55 çocuğu sevindirdi.

AY-SİAD Kadın Girişimcilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Şadiye Altın ile üye eşleri Arzu Nalbant, Arzu Çayırlı ve Derya Aydın’ın katılımıyla, Efeler Konuklu İlkokulu ve Dağeymiri İlkokulu’nda eğitim gören çocuklara spor ayakkabısı ve polar hediye edildi. Geçtiğimiz hafta dernek yönetim kurulunun gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinde Anıtkabir’den çocuklar için getirilen Türk Bayraklı Atatürk rozetlerini de öğrencilere hediye eden AY-SİAD, okullara da sosyal etkinliklerinde kullanılmak üzere birer adet basketbol, futbol ve voleybol topu verdi. Geçtiğimiz yıl da gerçekleştirilen projenin 2. yılında üye eşleri ile köy okullarına ziyareti gerçekleştiren, çok sıcak ve samimi bir ortamda çocukların hediyelerini kendi elleriyle giydirdiklerini belirten AY-SİAD Kadın Girişimcilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Şadiye Altın, “Tarihimizde 29 Ekim’in önemi tartışılmaz olarak büyük bir anlam ifade eder. Milli ve dini bütün bayramların aynı zamanda çok önemli bazı işlevleri vardır. Derinlemesine düşünüldüğünde bireyi, toplumlu uyumlu hale getiren, olumlu bir takım alışkanlıkların yerleşmesine ön ayak olan, paylaşma ve dayanışma kültürü oluşturarak toplumların sosyal toplumlar olmalarının yolunu açan kavramlar ve günlerdir. Çocuklarımıza bu bilincin oluşmasında model olacak ve ona millet sevgisini, vatan ve bayrak sevgisini, insan sevgisini aşılayacak olanlar da bizleriz. Bunun için en ideal zamanlar işte bu milli bayramlardır. Cumhuriyet Bayramı gibi manevi duyguları yoğun olarak yaşadığımız özel bir günde, Cumhuriyetimizin en büyük teminatı, yarınlarımızın sahibi çocuklarımıza hediyelerimizi ulaştırdık. Onların yüzlerinde oluşan tebessümün anlamı hiçbir şeyden önemli değildir. Bugün bir daha gördük ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları yetişmeye devam ediyor.” dedi. 
  Hediyelerini alırken yaşadıkları büyük mutluluk ve heyecan gözlerinden okunan öğrenciler, ayakkabılarını ve polarlarını hemen giyerek AY-SİAD temsilcilerine teşekkür etti.

Kaynak:Mehmet Kavas

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.