Didimli turizm çalışanı hayata tutunamadı Didimli turizm çalışanı hayata tutunamadı

Efeler ilçesi Işıklı Mahallesi KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda geçtiğimiz yıl yaşanan asansör kazasında 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Zeren Ertaş hayatını kaybetmişti. Yaşanan olay sonrası Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturmada asansör firması yetkilisi Mustafa B. ile firma sahibi Halil T., firmanın mühendisleri Ramazan A. ve Uğur İ. tutuklanmış, firmanın elektrik mühendisi Nuri M. ise tutuksuz yargılanıyordu.

Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada karar açıklandı. Karar duruşmasına tutuklu ve tutuksuz sanıkların yanı sıra vefat eden Zeren Ertaş'ın yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Savunmaların ardından mahkeme, Mustafa B'ye, taksirle bir kişinin ölümüne neden olma suçundan 5 yıl 6 ay 20 gün hapis ve 2 yıl meslekten men cezası verildi. Diğer sanıklar Halil T, Ramazan A ve Uğur İ hakkında ise taksirle bir kişinin ölümüne neden olma suçundan 2 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırıldı. Halil T, Ramazan A ve Uğur İ hükümle birlikte tahliye edildi. Hakkında kast ve taksirin bulunmaması nedeniyle Nuri M.'nin ise beratına karar verild
 

Editör: Ömer Araz