Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Didim Belediye Başkan adayı Hatice Gençay, seçim ziyaretleri kapsamında ilçede AK Parti'nin kalesi olarak görülen Yalıköy’de coşkuyla karşılandı. CHP İlçe Başkanı Aşkın Atlı, bazı belediye meclis üyesi adaylarıyla Yalıköy’e gelen Gençay ile ekibi, mahalle sakinleri tarafından davul zurna ve havaifişeklerle karşılandı. Yalıköy sakinleri Başkan adayı Gençay’a çiçek verirken, alkışlarla misafir edildi.
"BU COŞKUYU SANDIĞA YANSITALIM"
Yalıköy sakinlerine seslenen CHP Didim Belediye Başkan adayı Hatice Gençay, CHP Genel Merkezi'nin görevi kendisine tebliğ etmesinin ardından ilçeyi karış karış gezerek, ziyaretlerde bulunduğunu ifade etti. Gençay: “Bizim seçim sloganımız 'Didim Bizim Evimiz, Siz de Ailemizsiniz'di. Biz kimseyi din, dil, renk ve kimlik ayrımı yapmadan herkese hizmet etmek için yola çıktık. Sizlerde bugün bizi coşkuyla karşıladınız. Bu coşkumuzu 31 Mart’ta sandığa yansıtacağız.” dedi.
AK PARTİLİ İSİMLER, CHP'YE KATILDI
Yalıköy mahallesinin imar ve altyapı sorunlarını, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte çözeceklerinin sözünü veren Gençay, mahalledeki park, yeşil alan ve diğer sorunlarının çözümü için mahalle sakinlerine söz verdi. Gençay'ın konuşmasının ardından CHP’ye katılan bazı isimlere rozetler takılırken, geçmiş dönemde AK Parti ilçe yöneticiliği yapan Hayrettin Buzludağ, AK Parti kimliğiyle bilinen Ali Kazan ve Yalıköy’de söz sahibi olan ailelerin bir çok temsilcisine Başkan adayı Gençay tarafından rozet takıldı. Rozet töreninin ardından toplu fotoğraf çektirildi.