Uluslararası sıralamalarda önemli bir başarıya imza atan ADÜ, 2025 QS Avrupa Üniversite Sıralaması'nda Avrupa’daki tüm üniversiteler arasında 601. sırada, Avrupa sıralamasında, ‘Akademik İtibar’ ve ‘İşveren İtibarı’ kriterlerinde 251. Sırada, Batı Asya bölgesinde de tüm üniversiteler arasında 61. sırada, Türkiye’deki tüm üniversiteler arasında da 43. sırada yer aldı. ADÜ elde ettiği büyük başarıyla eğitim kalitesi, araştırma faaliyetleri ve uluslararası iş birliklerindeki üstünlüğünü bir kez daha kanıtladı.

BAŞARI ÇITASINI YÜKSELTTİ

Ayrıca QS Avrupa Üniversite Sıralamasında Türkiye’de değerlendirilen 72 üniversite arasında da ADÜ Uluslararası Öğretim Üyesi Oranında 6. sırada, Uluslararası Araştırma Ağında 7. sırada, Fakülte Öğrenci Oranında 9. sırada, Fakülte Başına Düşen Makale Sayısında 10. sırada ve Akademik İtibar sıralamasında ise 11. sırada, Makale Başına Atıf Sıralamasında 11. sırada, Sürdürülebilirlik Sırlamasında 12. sırada, İşveren İtibarı Sıralamasında 14. sırada, İstihdam Sonuçları Sıralamasında 14. sırada, Gelen Değişim Öğrencileri Sıralamasında 15. sırada, Uluslararası Öğrenci Çeşitliliğinde 18. sırada, iden Değişim Öğrencileri Sıralamasında 20. sırada yer aldı.

“HAYALİMİZ ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ OLMAK”

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, bu başarının, üniversitenin global standartlarda eğitim ve araştırma yapma konusundaki kararlılığının bir göstergesi olduğunu ifade ederek; “Akademik kadromuzun ve öğrencilerimizin özverili çalışmaları sayesinde bu önemli başarıyı elde ettik. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, gelecekte de bu başarısını sürdürmeyi ve daha üst sıralara yükselmeyi hedeflemektedir. Üniversitemiz, öğrencilere en iyi eğitim olanaklarını sunmaya ve araştırma alanında öncü çalışmalara imza atmaya devam edecektir. Tüm bunların merkezinde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ni bir araştırma üniversitesi olarak görme hayalimiz var. Çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştiriyoruz; büyük ve güçlü ADÜ ailesiyle bu hedefimize mutlaka varacağız. Başarıda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. dedi.

ADÜ, EGE’DE BİRİNCİ

Times Higher Education (THE) Impact Etki Derecelendirme sonuçlarına göre bir süre önce Genel Puanlama Sıralamasına göre 93 Türk üniversitesi arasında 15. sıraya yerleşerek önemli başarılar elde etmiştik. Ayrıca, “Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı” alanında Türkiye'de 5. sırada, Ege Bölgesi'nde ise 1. Sırada, "Nitelikli Eğitim" alanında Türkiye'de 7. sırada, Ege Bölgesi'nde 1. sırada, "Sağlık ve Kaliteli Yaşam" alanında Türkiye'de 11. sırada, Ege Bölgesi'nde ise yine 1. sırada listede yerimizi almıştık.

Elektrik akımına kapılarak can veren İnanç Öktemay gözyaşlarıyla defnedildi Elektrik akımına kapılarak can veren İnanç Öktemay gözyaşlarıyla defnedildi

Adu Avrupanin En Iyi Universiteleri Arasina Girdi 485940 81A06933E6C40Ed112Ffe75403058F51

Kaynak: HABER MERKEZİ