Aydın'da inşaat sektörü ile uğraşan ve son dört yıldır konteyner imalatı gerçekleştiren Hayrettin Güven, asıl mesleğinin yanında tarımdan da kopamıyor. İmalathanesinin yanındaki bahçesinde çeşitli sebze fideleri eken Güven, toprakla uğraşmanın günün yorgunluğunu ve stresini de aldığını ifade etti.

Aydınlı hurdacı başkanın takımına destek yağıyor Aydınlı hurdacı başkanın takımına destek yağıyor

Pratik Zekasini Konusturdu Zamandan Ve Paradan Tasarruf Etti 484570 8E06Ba4Aeca0B4700B2D7421200772Ca-1

“Pratik zekasını konuşturdu”

Bahçesine ektiği fidelerin çapalama işlerinin zaman aldığını ve bu işin masraflı olduğunu belirten Güven, imalathanesinde ustası ile beraber tasarladığı tekerlekli sabanı imal ederek işlerini kolaylaştırmanın mutluluğunu yaşadı. Güven, imal ettikleri sabanla bahçesini sürüp, fidelerinin bakımını yapıyor.

Pratik Zekasini Konusturdu Zamandan Ve Paradan Tasarruf Etti 484570 0B444A2A80B98734134Fb02E5Bd97854

“Çapayla uğraşmak zorunda kalmıyorum”

Tekerlekli sabanla zamandan ve paradan tasarruf ettiğini ifade eden Güven, “Kendi yaptığım tekerlekli sabanla bahçeyi sürüyorum. Bu bahçeyi işlemek tabi kolay değil. Burada domates biber, patlıcan taze soğan, marul fidanlarım var. Üstüne bir ağırlık koyup burada birçok insanın yapacağı işi kendim görüyorum. Bu bahçeyi yarım saatte sürüyorum. Bu şekilde sürünce fidelerimiz en güzel şekilde büyüyor. Bu sayede çapayla da çok uğraşmak zorunda kalmıyoruz” dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI