Aydın’ın Çine ilçesinde öğretmenler, meslektaşlarının öldürülmesi nedeniyle bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. Öğretmenlerin eylemine CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin ve yönetimi de destek verdi. Yaşanan süreç ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP’li Şahin, şu ifadeleri kullandı: “Çine’de öğretmenlerimiz, meslektaşlarının öldürülmesi ve eğitimde tırmanan şiddete karşı iş bırakıp yürüyerek eğitimde şiddete karşı önlem alınmasını talep etti. Üç sendikanın ortak olarak gerçekleştirdiği basın açıklamasına biz de CHP Çine ilçe başkanlığı olarak destek vermek adına katılım sağladık. Tüm Türkiye’de yaklaşık 1 milyon öğretmenimiz, sendikal ve ideolojik farklılıkları bir yana bırakarak, "şiddete dur" demek için, ülke genelinde 1 günlük iş bıraktı. Meydanlara inen, hakkını arayan, meslektaşına sahip çıkan tüm öğretmenlerimizin her zaman yanında olacağız. Bu birlikteliğin sağlanması sonraki tüm durumlarda da sağlanırsa öğretmenlerimiz daha da güçlenecektir.”

Chpli Sahin Ogretmenlerimizin Yanindayiz 469378 8F37Ce5A97Ef897B5Ab456610Abb2E04

“OLUMSUZLUKLARIN NEDENİ EĞİTİMSİZLİK”

CHP’li Şahin, açıklamasına şöyle devam etti: “Öğretmene şiddet yasasının bir an evvel geçmesi gerekmektedir. Hatta yasanın geçmesi de yetmez. Bu yasaların uygulanması da zaruridir. Ülkemizde son yıllarda yaşadığımız bütün olumsuzlukların nedeni eğitimsizliktir. Eğitim biterse her şey biter. Yani bu kutsal görevde öğretmenlerimize çok iş düşmektedir. Öğretmenlerimiz çelik yelek giymeden, ellerinde sopalarla gezmeden eğitimsizliği yok edecek mücadele aşkıyla görevlerini yapabilmelidirler. Son 22 yıllık AKP iktidarında yazboz tahtasına çevrilen Milli Eğitim, 9 bakan ve 17 eğitim sistemi değiştirdi. Ama maalesef eğitim bir türlü rayına oturtulup, düzeltilmedi. En son olarak da yeni Milli Eğitim müfredatı ve taslağıyla, AKP’nin seçim propaganda ismiyle aynı şekilde kullanılarak “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” adı altında, okullar cemaat ve tarikatlara teslim edilmek istenmektedir. İktidarın kendi ideolojisine hizmet ettirilmeye çalışılmaktadır. Bunlarla uğraşmak yerine eğitimsizliğin, eğitimden daha maliyetli bir konu olduğunun farkına vararak eğitimden tasarruf yapılmadan, memleketin her yerinde öğretmensiz tek bir sınıf bırakılmamalıdır.”

Chpli Sahin Ogretmenlerimizin Yanindayiz 469378 2Dbda35C17E4281429B31Fdc09Bd9492

Vatandaş, Latmos için ayağa kalktı: 'Tarihimize dokunmayın' Vatandaş, Latmos için ayağa kalktı: 'Tarihimize dokunmayın'

“ÜLKEMİZİ EĞİTİMSİZLİK BATIRIR”

Şahin, açıklamasını şöyle tamamladı: “Kadına şiddet, avukata şiddet, doktora şiddet, öğretmene şiddet, hayvana şiddet, ''insana'' şiddet! Şiddet olaylarının bu denli artmasının ana sebebi, eğitimsizlik, hukuk tanımazlık ve cezaların caydırıcı olmamasıdır. Artık her alanda bir düzenleme yapmak kaçınılmaz bir şart olmuştur. Ülkemizi eğitimsizlik batırır. AKP iktidarının değirmenine su taşıyan, kendi istikballeri ve makamları için susmayı tercih edip balkonlardan, pencerelerden bakanların değil, gerçek eğitim neferlerimiz öğretmenlerimizin her zaman yanındayız.”

Chpli Sahin Ogretmenlerimizin Yanindayiz 469378 8Ecd7Fe3B5Eae3C884Dc342839Af34D1

Chpli Sahin Ogretmenlerimizin Yanindayiz 469378 C714F79Cfbc9C2E327009A258Ec9196E

Kaynak: HABER MERKEZİ