Nazilli Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik, basının karşısına geçti. Başkanlık makamındaki basın açıklamasına Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Yılmaz da Ertuğrul Tetik’e eşlik etti. Canlı yayında konuşan Başkan Tetik, herkesin en çok merak ettiği belediye borcunu tam rakamlarla açıkladı.
480 MİLYON TL BORÇ VAR
Göreve gelirken her şeyi bilerek geldiklerini belirten Başkan Tetik, “Belediyenin borcunu bilerek geliyorsunuz. Borcu yönetebilen bir belediye hizmet eder. Bu borç bizi biraz etkiliyor. Kayyum mayyum atanacak durum da yok. Bizden önceki yönetim 150 milyon TL’ye verdi. Toplam 355 milyon TL borç var. NAZBEL’de 110 milyon TL civarında, NAZGEM’in de 10 milyon TL toplamda 480 milyon TL borcumuz var. Devletten bize aylık 22 ve 23 milyon TL geliyor. Maaş ödemem 33 milyon. 10 milyon açık var. Şükür şimdiye kadar ödedik. Hem maaş ödüyoruz hem hizmetleri başlattık.” dedi.