Nazilli’de maskeli hırsızlar için alarm verildi. Alınan bilgiye göre, Zafer Mahallesi tarafında yüzü maskeli şahıslar, binaların zilini çalıp "Kiralık ev arıyoruz" yalanıyla binaya giriş yaparak binalardan ve evlerden hırsızlık yapmaya başladı. Özellikle Zafer Mahallesi’nde son zamanlarda bu tarz vakalarla karşılaştıklarını ifade eden Muhtar Mustafa Certel, çevre sakinlerine uyarılarda bulundu.
“HIRSIZLAR TÜREDİ”
Sosyal medya hesabı üzerinden hırsızların görüntüsünü paylaşarak vatandaşlara uyarıda bulunan Muhtar Certel, "Nazilli Emniyetimizin bize verdiği bilgiye göre aşağıdaki kamera görüntüleri alınmış, maskeli bir şekilde dolaşan hırsızlar türemiştir. Genellikle kiralık ev arıyoruz diye binaların zilini çalıp içeri giriyorlar. Lütfen tanımadıklarımıza kapıyı açmayalım. Binaların ana girişleri kapalı dursun. Kendi kapılarımızı kilitli tutalım. Bildirmek bizim görevimiz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda mutlaka 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirin" ifadelerini kullandı.
EMNİYET UYARIDA BUUNDU
Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin hırsızlara karşı mücadelesi kararlılıkla devam ederken, vatandaşların kapıları kitli şekilde bırakmaları ve şüpheli kişi gördüklerinde durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirmeleri konusunda uyarıda bullundu.