Nazilli’ye bağlı Hisarcık Mahallesi’ndeki evinden 2 Haziran Pazar günü ayrılan 79 yaşındaki Mehmet Başoğlu’na ulaşamayan yakınları 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım talebinde bulundu. Yapılan ihbar üzerine kayıp yaşlı adamı bulmak için arama kurtarma çalışmaları 6’ncı gününde de devam ediyor.
Yaşlı adamın gitmesi muhtemel yerler başta olmak üzere AFAD Arama Kurtarma Timi, ANDA, Yesevi Derneği, Nazilli İlçe Jandarma Asayiş ve Komando timi, kadavra ve iz takip köpekleri ile yaşlı adamı arama çalışmaları devam ediyor.
“ÜMİDİMİZ KALMADI”
Çalışmaların devam ettiğini ve artık hiçbir ümitlerinin kalmadığını söyleyen 79 yaşındaki Mehmet Başoğlu’nun oğlu Mustafa Başoğlu “Babam yaklaşık Pazar günü saat 3’den beri kayıp, biz de haber alamadık. Köyümüzde devamlı aranmakta hiçbir şekilde canlı veya cansız kendisine ulaşamadık. Görenlerin bizlere ve yetkili kişileri bildirmesini rica ederiz. Parkinson hastalığı vardı, kulağında işitme kaybı vardı ve cihaz kullanıyordu. Biraz hareketleri kısıtlıydı, ek olarak kasılmalar oluyordu. Biz çok geniş bir alan aradık, ihtimal vermeyerek. Çünkü o kadar uzaklara gidemeyeceğini düşünüyoruz. Evden çıkarken ben görmedim, annem vardı en son çıktığı zaman. 3 gibi evden çıkmış ama nereye gideceğini söylememiş. Tahmin ettiğimiz bütün yerleri zaten aradık ulaştık gereken her şeyi yaptık şu anda hiç ümidimiz kalmadı, hayatından endişe ediyoruz. Şu anda köyümüzde bize destek olan köylülerimize jandarma ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verdi.