ÇAYIN TAŞI İLE ÇAYIN KUŞUNU VURMAK!

Siyaset her geçen gün saygı, sevgi ortamını kaybettiği gibi, demokratik ortamın dışında çözümler arıyor. Bunları son zamanlarda tüm partilerde görüyoruz.

CHP Aydın Büyükşehir belediye başkanı sayın Özlem Çerçioğlu’nun, istifa eden ya da görevden alınan kendi partililerinin yerel seçim öncesi dile getirdiği tek adamlığa taş çıkaracak uygulamaları DUDAK UÇUKLATACAK hale geldi.

CHP Aydın Büyükşehir belediye başkanı Özlem Çerçioğlu; “ÇAYIN TAŞI İLE ÇAYIN KUŞUNU VURACAK” kadarda, ince siyaset yapıyor.

Son olarak Çerçioğlu, Nazillili olan CHP İl Başkanı ALİ ÇANKIR imzalı yazı ile Nazilli CHP örgütünü görevden aldırmayı başardı.

Sayın İl Başkanı Nazilli ilçe örgütünü almaktan geri kalmadı. Türkiye’nin her yerinde CHP içindeki krizler görüşmelerle çözülürken, maalesef Aydın’da görevden almalar ya da istifa etmeleri talep edilerek çözüm buluyor.  

**

KORKUNUN ÖLÜME FAYDASI OLMAZ!

Sayın Özlem Çerçioğlu, yerel seçim öncesi seçilememe endişesi ile büyük panik mi yaşıyor ki böyle adımlar atılmasına sessiz kalıyor...

Sayın Çerçioğlu’nun eğer bir başarısızlık olacaksa “Korkunun ecele faydasının olmayacağını” bilmesi lazım.

Sayın başkanın sessiz kalmasının bir başarısızlık olacağını düşünerek şimdiden “KENDİM ETTİM KENDİM BULDUM GÜL GİBİ SARARIP SOLDUM” şarkısını dinleyip ders çıkarması gerektiğine inanıyorum.

CHP’de kendisine biat etmeyene hayat hakkı tanımayan tutumunun teşkilatlar ve partili seçmen tarafından yadırgandığını kendisine iletmeyenlere inat söylemek istiyorum.

Sanırım kendisiyle geçinmenin tek yolu karşısındakinin “TAMAM BAŞKANIM” demesinden geçiyor.

Dediğini yapmayan, anlaşamadığı Kuşadası, Söke ve Efeler belediye başkanlarının bu nedenle üzerleri çizildi ve partilerinden tekrar aday yapılmadı.

Sayın Çerçioğlu’nun demokratik olmayan davranışlarına dayanamadıklarını söyleyen CHP Söke İlçe yönetimi, teşkilatı yok sayan uygulamalar nedeniyle görevinden istifa etti.

NAZİLLİ CHP’DE HAKKINI ALDI!

Aynı nedenlerle CHP Kuşadası ilçe yönetimi de görevlerinden alındı.

Çoğu kez Nazillili olduğunu ifade eden Çerçioğlu, ne acıdır ki teşkilatı tarafından Nazilli’ye karşı olumsuz tutumda bulunduğu iddiasıyla partilileri tarafından yadırganıyor. Duruşu üzüntü ile karşılanıyor.

Kendisine karşı diye biat etmeyeceğine inandığı 2 değerli partilisinin aday adaylıklarını çizdi. Nazilli’den parti dışından hangi partiden olursa olsun Belediye başkan adayı arayışına girdi. Tespit edilen isimler kendisiyle görüştü. Çerçioğlu’na teşekkür ettiler ama kendilerine yapılan teklifi kabul etmediler.

İttifak görüşmeleri sonrası Nazilli’nin İYİ Parti’ye bırakılmasının ardından Nazillili olan CHP İl Başkanı Ali Çankır, CHP İlçe yönetimini 31 Ocak günü gece yarısı operasyonu ile görevden aldı.

Aradan 3 gün geçti hala niye görevden alındıklarının gerekçesini açıklayamadılar.

CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu Aydın’da yaşanan bu gelişmelere niye uzak kalıyor. Anlamak mümkün değil.

**

BU İSTİFA, HERKESİ DÜŞÜNDÜRMELİ!

İYİ Parti’nin Manisa Milletvekili Tamer Akkal, “Terör örgütü PKK’nın siyasî uzantısı olan HDP’nin Millet İttifakını desteklediğini” açıkladı ve partisinden istifa etti.

Sayın Akkal, HDP için açık bir şekilde ne diyor: “PKK’nın siyasi bir uzantısıdır” diyor. Devam ediyor HDP’lilere gizli görüşmelerle oylarını almak için Meclis Üyeliği teklif ediyorlar.

Ne yazık ki HDP adını taşıyan parti, PKK’nın siyasî uzantısı haline gelmiştir. Davranış ve kararlarıyla maalesef millette bu algıyı oluşturmuştur. HDP, PKK’nın bir parçası haline gelmiştir.

Ve şu anda CHP ve İYİ Parti, PKK ile ittifak halindedir. Bu ittifakın tarihçesi beni ilgilendirmez. Ama geldiği yer ortadadır.

HDP yetkilileri İZMİR, İSTRANBUL VE ANKARA’DA ADAY ÇIKARMAYACAĞIZ sözünü bir hatırlayın. Bu sözü ittifakın bir parçası olmasalar söyleyebilirler mi?

Bu gizli ittifak, CHP’yi de İYİ Parti’yi de kemiriyor ve parçalıyor. HDP’nin isminin geçmediği CHP-İYİ Parti ittifakı için bugüne kadar kim olumsuz konuştu?

Yaşanılan bu duruma İYİ Parti nasıl ben bu ittifak içinde değilim diyebilir mi?

Maalesef siyaset millete hizmet etme aracı olmaktan çıkmıştır.

Milleti içten yıkma çabasına dönmek üzeredir. Bu Türkiye düşmanlarından başka kime yarar. İYİ Parti ve CHP ye böyle bir duruş yakışıyor mu?

AK Parti’yi kin ve öfke içinde yok etmek için böyle bir beraberlik maalesef milletimizin bekası meselesi haline gelmiştir. Bu çok üzücü bir durumdur.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erdoğan Eker Arşivi