Yerel seçime 3 gün kaldı. Nazilli’de heyecan yüksek. Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler, kampanyasına devam ediyor. Ergüler, gece gündüz durmadan Nazillilerle bir araya geliyor.

AK Partili Esat Ergüler, bölgenin en büyük pazarı olan Perşembe Pazarı’nda seçmenle buluştu. Ergüler, hemşerileriyle selamlaşıp kuru kahve dağıttı. Genç bir seçmen, pazarcı esnafını selamladığı esnada yanına yaklaştığı Ergüler’e belediye başkanı olduktan sonra kolaylıkla ulaşıp ulaşamayacağını sordu.

“13 YILLIK DENEYİMİMLE HİZMET EDECEĞİM”

Esat Ergüler, genç kıza 1994 ve 2007 yılları arasında yaşadıklarını anlatarak, “Ben 1994 yılında seçildim. O zaman halk benim yapımı karakterimi bilmiyordu. 5 yıl hizmet ettim. 5 yılın sonunda 1999’da yüzde 48-49 oy verdiler. Demek ki bana her noktada ulaşabiliyorlar. Her istediklerini söyleyebiliyorlar. Ulaşılamayan bir belediye başkanı olsaydım herhalde oy vermezlerdi. 2004 yılında Doğru Yol Partisi’nden aday oldum. AK Parti’nin hızlı olduğu dönemdi. Birçok belediye başkanının kaybettiği seçimde Nazilli’deki tüm sandıklardan birinci çıktım. Eğer ulaşılmayan, sert, hizmet etmeyen bir insan olsaydım 3 dönem üst üste seçilmezdim. 13 yıl evimden iş yerime yürüyerek gittim. Hiçbir zaman korumam olmadı. Beni önce Allah’ım sonra da Nazilli hizmet ettiğim halkı koruyacak dedim. 13 yıllık deneyimim ve birikimimle Nazilli’ye hizmet edeceğim. Telefonum 25 yıldır aynı. İstediğin zaman arayabilirsin” ifadelerine yer verdi.


“SİNİRLİ VE EGOLU DEĞİLMİŞSİNİZ”

Genç seçmen Esat Ergüler’in konuşmasının ardından “Çok teşekkür ederim. Hiç söyledikleri gibi sinirli ve egolu birisi değilmişsiniz. Çok sağ olun görüşmek üzere” diyerek AK Partili belediye başkan adayına desteğini açıkladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ