AYTO ekonomiyi gündeme taşıyacak

Aydın Ticaret Odası (AYTO) 115. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında tüm ilçelerde “Gündem Ekonomi Aydın” zirvesi toplantıları düzenleyecek.

Kazım Yörükce
Kazım Yörükce Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

“Gündem Ekonomi Aydın” isimli toplantıların tanıtımı AYTO binasındaki Vali Erol Ayyıldız Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, Meclis Başkanı Coşkun Cerit ile AYTO Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. “Ülkemizde seçimler bitti, şimdi geçim zamanı” diyerek konuşmasına başlayan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, “Artık ‘Gündem Ekonomi Aydın’ olmalıdır. 24 Temmuz itibariyle Koçarlı’da ‘Gündem Ekonomi’ toplantılarımızın ilkini başlatıyoruz” ifadelerini kullandı.

EKONOMİ RAPORU HAZIRLANDI


Bu toplantılarla il ekonomisinin yol haritasını ana hatlarıyla belirleyeceklerini belirten Ülken, “Güney Ege Kalkınma Ajansı ile birlikte ‘Aydın Ekonomi Raporu’nu hayata geçirdik. Ekonomi Raporu’nda ağırlıklı olarak Aydın’ın kalkınma, sanayi, ticaret, turizm, yeraltı ve yerüstü kaynaklarıyla birlikte aklınıza gelebilecek tüm ekonomiyle ilgili verileri var. Bugüne kadar elimizde Aydın olarak böyle bir rapor yoktu. Bizler üyelerimizin önünü görmesi için önceden adeta samanlıkta iğne arıyorduk. Bütün samanlığı iğneleriyle birlikte ortaya döken 360 sayfalık bir rapor artık elimizde. Bu rapor mevcut durumla birlikte geleceğe dönük bazı önerileri de içeriyor. Raporda bulunan ilçe kartlarında ilçelerde öne çıkan ve potansiyeli olan sektörler de mevcut. Yine raporda kapsamlı olarak tarım, hayvancılık, turizm sektörü gibi birçok konu da derinlemesine irdelenmiş haliyle bulunuyor” diye konuştu.

“ÜYELERİMİZİN AYAĞINA GİDECEĞİZ”


Ülken, yapacakları toplantıların içeriğiyle ilgili şu bilgileri verdi: “Daha önceden yapmış olduğumuz sektör bazlı toplantılarımıza benzer şekilde. Bu toplantılarımız ilçe bazlı ‘Gündem Ekonomi Aydın’ zirvesi toplantıları yapacağız. Biz üyelerimizin ilçelerde ayağına gideceğiz. İlçelerde birer ay aralıkla bu toplantıları gerçekleştireceğiz. Bir aksilik olmazsa Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ile birlikte toplantımıza kamu erkleri de iştirak edecek. Yine ağırlıklı olarak Vergi Dairesi başkanlarımızla, SGK, İŞKUR il müdürlerimizle birlikte aklınıza gelebilecek Türk özel sektörüyle bizzat ilgilenen kurumların temsilcileri de Valimiz uygun gördüğü takdirde davetlilerimiz olacaklar.”

KOÇARLI’DAN BAŞLAYIP EFELER’DE TAMAMLANACAK


Ülken, “İlk toplantımızı 24 Temmuz’da Koçarlı’da başlatıyoruz. Yine ilçelerimizin o ayki uygunluk durumuna göre Koçarlı’dan sonra sırayla, Köşk, Çine, Karpuzlu, Germencik, İncirliova ve diğer ilçelerimizde de toplantılarımıza devam edeceğiz. En son ‘Gündem Ekonomi Aydın’ adıyla merkez Efeler’de toplantı yapacağız. Toplantıları yapacağımız ilçelere AYTO TIR’ı bir hafta önceden gidecek ve vatandaşlarla anket çalışması yapılacak. O ankette de ilçe özelindeki temel problemleri ve sektörel sorunları irdeleyeceğiz. Geçmiş yıllardaki ekonomik gelişmelerle önümüzdeki yıllardan beklentilerini kapsayan birçok konuyu anketörlerimiz analiz edecekler. Bizler de üyelerimize web sitesi üzerinden yapabilecekleri anketleri göndereceğiz. Örneğin ilk toplantımızı yapacağımız Koçarlı’da tüm üyelerimize ulaşmış ve anket sonuçlarını almış olacağız. Aynı zamanda Koçarlı halkının da beklentileri, sorunları ve çözüm önerilerini de daha öncesinden kamu müdürlüklerine ileteceğiz. Toplantı günü yönetim kurulu, meclisimiz, komite üyelerimiz, genç girişimcilerimiz ve kadın girişimcilerimizle öğlen saatlerinde toplantı yapılacak ilçemizde olacağız. ilçedeki kendi üyelerini ziyaret edecekler. O gün örneğin akşam 18.00’e kadar ilçedeki tüm üyeler ziyaret edilerek karşılıklı hasbihal edilmiş olunacak. İlçedeki tüm erkler ve kanaat önderleri de toplantıya davetlimiz olarak katılacaklar ve toplantılarda Aydın ve Türkiye ekonomisi geniş ölçekte masaya yatırılacak” şeklinde konuştu.

,


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?