AK Parti'den Atabay'a salvo

AK Parti Didim İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen basın toplantısında, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’a eleştirilerde bulunuldu. Toplantıda konuşan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Şakir Saruhan, seçim döneminde vaat edilen 32 projenin havada kaldığını öne sürdü. Saruhan, “Didim’i turizm kenti olmaktan çıkarıp köy statüsü haline getirmişlerdir” dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Didim İlçe binasında düzenlenen basın toplantısına, AK Parti İlçe Başkanı Maşallah Subaşı, Belediye Meclis Üyeleri Şakir Saruhan ve Ali Bakay, Kadın Kolları Başkanı Emel Tan, Gençlik Kolları Başkanı Kaan Özal Duran ile ilçe yöneticileri katıldı.
  Basın açıklamasını, AK Partili Belediye Meclis Üyesi Şakir Saruhan yaptı. Saruhan, Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ın vaatlerinin sözde kaldığını ileri sürerek, “Ege'nin incisi Didim, sahip olduğu doğal sahil şeridi ve tarihsel dokusu ile turizmin göz bebeği olması gerekirken, üzülerek ifade etmek istiyoruz ki CHP yönetiminde hak ettiği yerlere gelememiştir. 2014 seçimlerinde Genel Başkanları Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim konuşmalarında, Deniz Atabay’ın Didim’i kasaba olmaktan çıkarıp turizm kenti yapacağı söylemleri vaat olmaktan öteye geçememiştir.  Kendi kişisel problemlerini ve parti içi çekişmelerini Belediye yönetimine yansıtarak aldıkları çelişkili kararları ile Didim’imize zarar vermişlerdir. Bir CHP belediyesinin bir x firmasına verdiği ruhsatı yine 2014 senesinde seçilen bir diğer CHP Belediyesi iptal ederken,  bundan doğan sonuç son günlerde gerek ulusal, gerek yerel medyada Didim’imizin kötü bir şekilde reklamına sebebiyet vermektedir” dedi.

“DİDİM’E KÜLTÜR MERKEZİ KAZANDIRAMADILAR”

Didim’in köye dönüştüğünü savunan Saruhan, “Didim’in turizm kenti olması ve yaşadığımız bu güzel şehrin deniziyle, kumuyla ve tarihi ile en önemlisi iklimi ve havası ile birçok hastalığa iyi gelmesi,  yaşadığımız bu şehrin hem ekonomik yönden, hem de sosyal yönden geliştirilmesine yeterli nedenlerdir. Fakat bu özellikleri iyi kullanamamışlardır. Didim'i Türkiye’ye ve yurt dışına daha iyi tanıtamayıp, daha da gerileterek turizm kenti olmaktan çıkarıp köy statüsü haline getirmişlerdir. Yaz sezonu inşaat yasakları kişilere özel uygulanmıştır. Turizm kenti bir şehirde yasak bir uygulama olmasına rağmen, belediye çalışmalarının, yollarının yaz sezonu ortasında yapılarak Didim’i toza mahkum edip trafiğin akışını yavaşlatarak insanlarımızın iş yerlerine dahi ulaşmasını zorlaştırmıştır. Sezon ortasında iş yapacak esnafımızı düşünmeyen CHP Belediyesinin, belediyecilik hizmetlerini ne kadar yerine getirebildiğinin en büyük göstergesidir. Dört yıldan fazla süre geçmesine rağmen Didim'imize bir kültür merkezi bile kazandırılamamıştır. Daha önceki dönemlerden gelen yarım kalan kültür merkezleri bitirilmesi yerine farklı proje çizilerek başka bir yere yapılmak istenmiştir. Yapamayınca Bakanlığımıza suç atılmıştır. Didim halkının paralarıyla yapılan kültür merkezleri biçare şekilde çürümeye bırakılmıştır” diye konuştu.

“32 PROJENİN KAÇ TANESİ YAPILDI?”

Belediye Başkanı Atabay’ın seçim döneminde dile getirdiği 32 projenin hiç birisinin hayata geçirilmediğini ve vaatlerin havada kaldığını kaydeden Saruhan, şunları kaydetti: “2014 senesinde Sayın Atabay kasabadan turizm kentine dönüştüreceği Didim için verdiği seçim vaatlerinin kaç tanesini Didimlilere hizmet olarak gerçekleştirdi. Sizler önce Didim halkına verdiğiniz 32 icraatın kaç tanesini hayata geçirebildiniz onu anlatın. 'Slogan değil iş üreteceğiz' sözü ile başlangıç yapan Sayın Atabay’ın ve ekibinin sloganda kalan icraatlarını, Didim kamuoyunun takdirine teker teker sunalım. Katılımcı Belediyecilik, Yolcu Gemisi iskelesi Projesi, Kesintisiz Sahil ve Yürüyüş Yolu Projesi, Amfi Tiyatro Projesi, Yenilenebilir Enerji Projesi, Daha Yeşil Didim, Tarımsal Didim Projesi, Sokak Hayvanları Projesi, Çocuk Kulübü ve Kreş Projesi, Akköy’e Tarihsel Doku Projesi, Didim’e Üniversite Projesi, Toplu Taşıma Projesi, Cenaze Hizmetleri, Fevzipaşa Mahallesi Projesi, İstihdam Projeleri, Temizlik Hizmetleri, Turizm Yatırımcısı Teşvik Edilecek, Kongre Merkezi, Halk Plajları, Barlar Sokağı, Kutsal Yol Projesi, Milet ve Apollon’a Sahip Çıkacağız, Didim’in Turizm İmajını Geliştireceğiz, Sağlık Turizmi, Eskiköy Projesi, Latmos Körfezi Denize Kavuşacak, Spor Turizmine Önem Verilecek, Kıte Surf Merkezi, Engelsiz Didim Projesi, Köylere Park Projesi, Akbük ve Akköy Kuaför Projesi, Akbük Seyir Terası.”

“15 KURUMA YAPILAN YAZIŞMAYI ARAŞTIRACAĞIZ”

Basın toplantısında ayrıca Didim Belediyesi ile bir firma arasında devam eden hukuki süreçle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Saruhan, “Bu konuda İl başkanımızın da bilgisi var ve takip ediliyor” dedi. 
  Sivil toplum kuruluşlarının açıklamasıyla ilgili değerlendirme yapan İlçe Başkanı Maşallah Subaşı, “Bu açıklama yapan isimlerin hepsi Deniz Atabay ile arası iyi olan insanlar” diye konuştu. Başkan Atabay’ın 11 katlı binanın durumuyla ilgili 15 kuruma bilgi verdiğini ve gerekli desteği alamadığıyla ilgili açıklamasına da cevap veren Subaşı, konuyu araştıracaklarını söyledi.

11 Ekim 2018 - Siyaset

Muhabir Hüseyin Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?