‘Amacımız ülkenin çıkarları’

Türkiye Ekonomi Kulübü Aydın Şubesi düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında çalışmaları ve hedefleri konusunda bilgiler verdiler.

Ali Gökmen Şireci
Ali Gökmen Şireci Tüm Haberleri

Türkiye Ekonomi Kulübü Aydın Şubesi Başkanı Yıldıray Servet Çınar ve yönetim kurulu üyeleri düzenlenen kahvaltıda gazetecilerle bir araya geldiler. Ekonomi Kulübü Aydın Şubesi Başkanı Yıldıray Servet Çınar, 2015 yılında yapılanmaya başladıklarını ifade ederek, asıl amaçlarının sadece bireyin ya da bir grubun çıkarları değil, bütün toplumun ülkenin ve Türk-İslam aleminin çıkarları olduğunu açıkladı. Ekonomi Kulübü Aydın Şubesi’nin geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve Aydın milletvekillerinin katılımıyla açıldığını hatırlatan Çınar, “2016 yılında 2 kez geniş katılımlı teşkilatlanma toplantısı düzenledik. Yerli ve Milli ekonomi kavramını anlattık. 2017 yılında ‘Yerli ve Milli Ekonomi için evet’ propagandası düzenleyerek Aydın’da sahada yazılı ve görsel medyada Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi referandumunda evet çağrısı yaparak, halkımızı bilinçlendirdik. 2018 yılında ihracata yönelik çalışmalar kapsamında Tanzanya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Prof. Elizabeth K. Kiondo hanımefendiyi ağırladık. İki ülke arasında ihracatın geliştirilmesi noktasında çalışmalar yaptık. Ekonomi Kulübü Yerli ve Milli düşünen yatırımcı iş adamlarının bürokratların ve akademisyenlerin bir araya gelerek oluşturduğu en önemli sivil toplum kuruluşlarından bir tanesidir. Ülkemizin içinde bulunduğu bu dönemde Yerli ve Milli olgusunun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmekteyiz. Bu nedenle bize düşen en önemli görev, ülkemizin bütün zenginliklerini ortaya çıkaran birleştirici kalkınmayı destekleyici devletimizin kısa, orta ve uzun vadeli Yerli ve Milli hedeflerine katkı sağlamaktır” diye konuştu.

02 Mart 2019 - Ekonomi

Muhabir Ali Gökmen Şireci


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?