Bülbül'den Selçuk'a İŞKUR soruları

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, TBMM Başkanlığına, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yanıtlaması talebiyle İŞKUR hakkında sorular yöneltti.

Büyütmek için resme tıklayın

Bülbül, "Bilindiği üzere, Türkiye İş Kurumu kuruluş mevzuatı gereği iş gücü ile işvereni bir noktada buluşturan ve dolayısı ile kamu menfaatine sosyo ekonomik dengeleri pozitif yönde destekleme hedefi olan bir kurumdur. Bu vesile ile illerimizde İŞKUR bu misyonunu özellikle kamu kurumlarıyla ortaklaşa gerçekleştirmiş olduğu projelerle de sürdürmektedir. Bu çerçevede Aydın ilimizde de İŞKUR tarafından iş gücü bedeli karşılanmak suretiyle hem kamu kurumlarına istihdam desteği, hem de işsizliği azaltma noktasında projeler sürdürüldüğü bilinmektedir" ifadelerini kullandı.

5 SORU YÖNELTTİ

Bakan Selçuk'a 5 soru yönelten Bülbül, şunları kaydetti: "2014 yılı Nisan ayından 2019 yılı Nisan ayına kadar, vergi ve SGK primleri dahil olmak üzere İŞKUR tarafından karşılanan ve geçici sürelerle kamu kurumlarında yapılan karşılıklı akitlerle istihdamı sağlanan kaç personel vardır? Benzer şekilde olmak üzere yalnızca vergilerinin ve/veya sigorta primlerinin ve/veya iş gücü bedeli İŞKUR tarafından karşılandığı ve geçici sürelerle kamu kurumlarında istihdam edilen kaç personel vardır? Bu projeler, bu süreler arasında hangi kamu kurumlarıyla yürütülmüştür? İstihdam sayısının kamu kurumlarına göre dağılımı nedir? Söz konusu projeler herhangi bir yöntemle yerel yönetimlerle de yürütülmüş müdür? Yürütüldü ise hangi yerel yönetim hangi dönemlerde kaçar personel çalıştırma hakkı elde etmiştir?"

14 Mayıs 2019 - Gündem

Muhabir Timuçin Kılıç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?