TOBB’un desteğiyle kobi nefes alacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), üyelerine ekonomik destek sağlamak maksadıyla nefes kredisi anlaşması yaptı. TOBB ile Denizbank arasında yapılan ‘TOBB Nefes Kredisi’ protokolü ile tüccar ve esnafın İmzalanan protokol gereği, yüksek ticari faiz oranlarından kurtulan TOBB üyesi KOBİ’ler yıllık yüzde 9,9 faiz oranı ile eşit vadeli nefes kredisinden faydalanabilecek. Nazilli Ticaret Odası yeni hizmet binasında Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan

Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), üyelerine ekonomik destek sağlamak maksadıyla nefes kredisi anlaşması yaptı. TOBB ile Denizbank arasında yapılan ‘TOBB Nefes Kredisi’ protokolü ile tüccar ve esnafın İmzalanan protokol gereği, yüksek ticari faiz oranlarından kurtulan TOBB üyesi KOBİ’ler yıllık yüzde 9,9 faiz oranı ile eşit vadeli nefes kredisinden faydalanabilecek.

Nazilli Ticaret Odası yeni hizmet binasında Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Nazilli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Aksüt ve her iki odanın yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde yapılan protokolde Denizbank KOBİ Bankacılığı Bölge Satış Müdürü Ahmet Karaman, Denizbank Nazilli Şube Müdürü Levent Çalışkan ve şube çalışanları hazır bulundu.

ODA VE BORSA ÜYELERİ YARARLANABİLECEK

Denizbank KOBİ Bankacılığı Bölge Satış Müdürü Ahmet Karaman, Nefes Kredisi hakkında bilgilendirmede bulundurarak, kullandırılacak olan nefes kredisinden TOBB’a bağlı oda ve borsa üyelerinin yararlanabileceğini ifade etti. Karaman, “Nefes Kredisi, TOBB, KGF, Denizbank ve Ziraat Bankası arasında yapılan bir anlaşma ile verilen kredidir. Krediyi, TOBB’a bağlı oda ve borsa üyesi KOBİ’lere yıllık yüzde 9,9 faiz oranı ve 12 ay vade ile vermekteyiz. Nefes Kredisi, 12 ay vadeli, aylık taksit ödemeli, nakdi ve ticari bir kredidir. Faiz oranı ise yüzde 9,9’dur. 250 TL KGF başvuru, 250 TL’de kredi tahsis ücretlidir. Binde 5 oranında da KGF komisyonu vardır. Kullanılabilecek kredi tutarı ise 150 bin TL ile sınırlıdır. Nefes kredisinden yararlanabilmek için KOBİ statsünd eoömak gerekiyor. Yıllık cirosu 40 milyon TL altında olan, 250 kişiden az çalışanı olan tüm işletmeler KOBİ statüsündedir. Eczaneler, kooperatifler, döviz büroları, factoring şirketleri, emlakçılar, mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler bu krediden yararlanabilir.” 

ESNAF VE TÜCCARA DESTEK

Nazilli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Aksüt’te, finansman sıkıntısının tüm piyasada hissedildiği zamanda ‘Nefes Kredisi’nin KOBİ’lere büyük destek sağlayacağını ifade etti. Aksüt, “Türkiye Ekonomisinin sıkıştığı şu günlerde KOBİ’lerin istifadesine ‘Nefes Kredisi’ adı altında TOBB girişimiyle tüccarımıza ve esnafımıza faydalandırmak üzere yeni bir çalışma ve uygulama hayata geçti. Finansman sıkıntısı tüm piyasada hissediliyordu. Yüksek ticari kredi faizleri KOBİ’ler üzerinde baskı oluşturmuştu. TOBB, mevduatlarını üyelerine kullandırmak üzere faaliyete geçti. Kredi Garanti Fonu’nun teminat desteği ile Denizbank ve Ziraat Bankamızla anlaştı. Başvuran üyelerimizin krediye uygunluğunu KGF’nin değerlendirmesinin ardından kredi kullanılabilecektir. Ülke genelinde tüm üyelerimize TOBB’un sunduğu…

22 Aralık 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?