Bozdoğan’da gençler buluştu Bozdoğan’da gençler buluştu

Haziran ayı etkinlik takvimi hızla şekillenmeye başlarken, vatandaşların ilgisini çekecek birçok etkinlik programda yer alacak. Konserlerden tiyatro gösterimlerine, geniş bir yelpazede sunulacak etkinlikler her yaş grubuna hitap edecek.

5 Haziran Çarşamba günü Söke Anadolu Lisesi tarafından, ülkemizin tiyatro repertuvarının klasikleri arasında yer alan ‘Keşanlı Ali Destanı’ adlı oyun sahnelenecek. Tiyatro gösterimi 20.30’da başlayacak.

6 Haziran Perşembe günü Eğitim-Sen Söke Temsilciliği tarafından Şef Sevgi Aygün yönetiminde Türk Halk Müziği Korosu konseri gerçekleştirilecek. Saat 20.30’da başlayacak konserde solo ve koro şekilde Türk Halk Müziği eserleri seslendirilecek.

7 Haziran Cuma günü Söke Belediyesi tarafından düzenlenen tiyatro gösteriminde Özgür Kuşlar Tiyatrosu oyuncular tarafından ‘Bu Şarkı Hiç Bitmesin’ adlı müzikal oyun sahnelenecek. Ayşen Özkan Erdeğer tarafından kaleme alınan, Ercan Akbay tarafından yönetilen tiyatro oyununun gösterim saati yine saat 20.30 olarak belirlendi.

11 Haziran Salı Günü Uğur Altın ve İrem Erkul tarafından hazırlanan müzik konseri ve tiyatro gösterisi sanatseverlerle buluşacak.

17 Haziran’da Söke’de eğitim veren bir kreş etkinliğinde minikler sahne alacak.

28 Haziran Cuma günü Söke Belediyesi tarafından düzenlenen tiyatro gösteriminde Tiyatro Ada sahne alacak. Nesrin Akalmış tarafından yazılıp, yönetilen iki perdelik ‘Yaldönego Ülkesi’ adlı oyun Sökeli izleyici ile saat 20.30 da buluşacak.

Haziran ayı boyunca dolu dolu geçecek etkinlikler, Söke’de yaşayan vatandaşlara keyifli ve kültürel açıdan zengin bir ay yaşatmayı hedefliyor. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek tüm halkı etkinliklere sanatseverler davet ediliyor.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI