Etkinlikte konuşan kurucu başkan Gülcan Kabadayı Schramm toplum hizmet için kurulduklarını söyledi.

Didim’de geçtiğimiz günlerde kurulan ve 267. Lions kulübü olan Didim Didyma Lions kulübü, basınla tanışma kahvaltısında bir araya geldi. Grand Didyma otelde gerçekleşen etkinliğe kurucu yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. Didyma Lions kulübü kurucu başkanı Gülcan Kabadayı Schramm yaptığı açıklamada “Bugün burada, Didim'de, bir Lions kulübü kurmanın heyecanını yaşıyoruz. Toplumumuz için, Didim için çok iyi bir girişimde bulunduğumuzu düşünüyoruz. Lions'un temel amacı topluma hizmet etmektir. Lions kulübünün üyeleri olarak bizler hizmeti hiç bir kar amacı veya menfaat gözetmeden yaparız. Karşılıksız hizmet ederiz. Bugüne kadar Didim'de bir Lions kulübü kurulmamıştı. Şimdi ilk defa bizler kuruyoruz. Kulübün adını Didim Didyma olarak koyduk. Aydın Lions kulübü sponsorumuz oldu. Ben de kulübün kurucu başkanıyım.” dedi
Liona kulüplerinin kuruluş sürecine de değinen Kabadayı “Üyesi olduğumuz Uluslararası Lions, 1917 yılında ABD, Chicago'da kurulmuştur. Birçok uluslararası kuruluş gibi merkezi Amerika’dadır. 1945'ten bu yana Birleşmiş Milletlerde de daimi temsilcisi vardır. 1963 yılında Türkiye'de ilk Lions Kulübü Ordinayüs Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay tarafından kurulmuştur. Dünyada 200 ülkede, 47.000 Lions Kulübü, 1.4 Milyon lion vardır. Neden onca STK içinde Lions? Diğerleri toplum için daha az yararlı olduğu için mi? Organizasyonları daha küçük veya düzensiz olduğu için mi? Elbette Hayır... Lions'un yüce amaçları, uluslararası ödül almış düzenli organizasyon yapısı dışında, üyelerini, yani bizleri bir arada tutan çok önemli bir özelliği daha vardır: Bizleri çok özel bir harçla birbirimize sıkı sıkıya adeta tutkallayan bir harç... demirden, çimentodan oluşan bir harç... bu harcın malzemeleri; sevgi, saygı, anlayış, hoşgörü, dostluk, kardeşliktir...Sloganımız Özgürlük, anlayış ve ulusumuzun güvenliğidir. İki çok önemli prensibimiz vardır. Bizde asla politikanın yeri yoktur, yani siyaset konuşulmaz ve diğeri de asla din konularına yer yoktur. Söylediğim gibi, bütün amacımız topluma hizmet etmekten ibarettir.” İfadelerine yer verdi.
Didim için güzel işler yapma gayretinde olduklarını belirten Kabadayı “Türkiye'de halen 266 Lions kulübü bulunuyor. Biz 267.ciyiz. Ege ve Batı Akdeniz’i içine alan bölgenin içindeyiz. Bölgemizde İzmir, Manisa, Muğla, Denizli, Aydın, Antalya illerimizdeki kulüpler bulunuyor. Toplam kulüp sayısı 64 dür ve toplam üye sayısı 1.200'e yaklaştı. Toplumumuza hizmet ederken bir de şöyle bir avantajımız var. Uluslararası Lions'un bir vakfı var. Adı Uluslararası Lions Kulüpleri Vakfı. Kulübümüzü kurunca bizler otomatik olarak bu vakfın da üyesi oluyoruz. Eğer bu vakfa toplumuza hizmet eden uygun projeler gönderirsek onların hibe imkanlarından yararlanıyoruz. Dörtte bir para katkısı bizden dörtte üç katkı ise onlardan oluyor. Mesela 100 bin liralık bir projenin 25 bin lirasını biz, 75 bin lirasını vakıf karşılıyor. Bu da çok önemli bir imkandır. Umarım önümüzdeki günlerde Didim için güzel işler yaparız.” dedi.
Didim (Dıdyma) Lıons Kulübü Derneği Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; “Başkan Gülcan Kabadayı Schramm, Başkan Yardımcısı Özge Çil, Başkan Yardımcısı Arya Su Dikçe Sekreter Mükerrem Deniz Atamdemir, Sayman Bedri Altıntaş Üye Saliha Ayça Dalkılıç ve Mete Telyakar”

Didyma Lions Kulubu Kendini Tanitti 450776 D2C4Ec4C3Ef9244C1A3E28Ef9863D09F

Kaynak: HÜSEYİN ÇALIŞKAN