Piknikte engelliler güzel bir günde aileleriyle stres attı.10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla piknik düzenlendi. DİYED tarafından orman Kampında düzenlenen etkinliğe Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan, Belediye Başkan Yardımcısı Aydan Aşık Turgut, CHP’li bazı meclis üyeleri, Didim Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Resul Yazıcı, dernek yönetimi ve üyeleri, halkoyunu ekipleri ile dernek üyesi engelliler ve aileleri katıldı.
Piknikte konuşma yapan Dernek Başkanı Resul Yazıcı “10- 16 Mayıs engelliler haftası kapsamında düzenlediğimiz piknik etkinliğimize hepiniz hoş geldiniz. Didim ve Yöresi Engeliler derneği olarak Engelli vatandaşlarımızı günlük hayatın içerisine dahil etmek, onları ayrıştırmadan daha kaliteli bir yaşam sürdürmelerini sağlamak için çalışmaktayız. Etkinliğimize destek veren Didim Kaymakamlığımıza, Didim Belediyemize, Rehabilitasyon okullarımıza, Didim Halk Dansları Topluluğuna ve Tüm katılımcılara Tüm engelliler camiası adına teşekkür ederiz. Engelleri hep beraber aşacağımıza gönülden inanıyor, hepinizi saygıyla selamlıyor ve iyi eğlenceler diliyorum.” ifadelerini kullandı. Konuşmanın ardından ilçe protokolü masaları gezerek engellilerle sohbet etti. Ardından halk oyunları ekipleri gösteriler yaptı; çocuklarla spor aktiviteleri gerçekleştirilirken, çalınan müzik eşliğinde eğlenildi.