CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, TBMM Genel Kurulu’nda konuştu. Konuşmasında CHP'li Karakoz, hükümete seslenerek çiftçilere destek çağrısında bulundu,. Artan girdi maliyetleri nedeniyle çiftçilerin zor günler yaşadığını belirterek "Çiftçilerimizin seslerini duyun, dertlerine çare bulun.” dedi ve çiftçilerin taleplerini sıraladı.

AK Parti Aydın, bayramlaştı AK Parti Aydın, bayramlaştı

BUĞDAY TABAN FİYATI EN AZ 15 LİRA OLARAK AÇIKLANMALI  

CHP’li Karakoz konuşmasında şunları söyledi: “Girdi maliyetleri nedeniyle çiftçilerimiz gerçekten çok zor durumda. Buğday üreticilerimiz taban fiyatın açıklanmasını ve taban fiyatın en az 15 lira olarak belirlenmesini bekliyor.”

Chpli Karakozdan Ciftcilere Destek Cagrisi 476431 20350B5925672D31D177Bc6Cf03Abd0A

ÇİFTÇİLERİMİZ TARIMSAL SULAMADA YÜZDE 50 İNDİRİM İSTİYOR


“Tarımsal sulama ücretleri çok pahalı, çiftçilerimiz en az yüzde 50 indirim bekliyor. Çiftçilerimiz, desteklemelerin zamanında ödenmesini, maliyetlerin ve enflasyonun çok gerisinde kalan prim ve desteklemelerin güncellenmesini bekliyor.”

ZİRAİ KREDİLERİN LİMİTLERİ ARTIRILSIN, FAİZLER İNDİRİLSİN

Milletvekili Karakoz, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Çiftçilerimiz, zirai kredilerin limitlerinin artırılmasını ve zirai kredilerdeki faizlerin indirilmesini bekliyor. Çiftçilerimiz, özetle seslerinin duyulmasını, dertlerine deva ve çare bulunmasını bekliyorum.”

Kaynak: HABER MERKEZİ