31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken CHP Karacasu Belediye Başkanı Adayı Mustafa Büyükyapıcı, Yaykın ve Yazır Mahallerine ziyaretler gerçekleştirdi. Büyükyapıcı'ya ziyaretlerde CHP ilçe Başkanı Ali Akar ve yönetimi ile Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve Belediye Meclis Üyeleri Adayları çok sayıda partili eşlik etti.
BÜYÜKYAPICI'YA ANLATILAN SORUNU BELEDİYE HEMEN ÇÖZDÜ
Bu ziyaretlerde göreve gelmesi halinde yapacağı çalışmaları dile getirip yol haritasını paylaşan Büyükyapıcı'ya vatandaşlar da mahallelerindeki sorunları anlattı. Yazır Mahallesi'nde vatandaşlar yollardaki ot temizliğinin yapılmadığını bu sorunun sadece bu mahallede değil Karacasu'nun her mahallesindeki yollarda ve mezarlıklarında bu sorunun olduğunu söyledi.
Bu ziyaretin hemen ertesi gün Belediye ekipleri Yazır Mahallesi'nde Başkan Adayı Büyükyapıcı'nin belirttiği noktalarda ot ve yol temizliğine başladı. Yaşanan bu durum, "Büyükyapıcı seçilmeden belediyeyi yönetmeye, yönlendirmeye, vatandaşın sorunlarının çözümünde vesile olmaya başladı" yorumlarını beraberindeki getirdi.
13 MAHALLEYE ULAŞIM SAĞLAYAN YOL SORUNU ÇÖZÜLECEK
Yazır ve Yaykın mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği Başkan Adayı Büyükyapıcı samimi ve içten karşılamaları için vatandaşlara teşekkür etti. Projelerini de açıklamaya başlayan Büyükyapıcı, mahallelerinin sorunlarını çözüp isteklerini karşılayacaklarını belirtti. 13 mahalle bağlantı yolu olan Karacasu Yaykın ve Karacasu Aşağı Görle güzergahlarının genişletilip 1 kat Asfalt kaplama çalışmasının yapılacağı müjdesini veren Büyükyapıcı "Sizlerin destekleriyle Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu ile birlikte hep birlikte elele hizmet vermeye devam edeceğiz. İlk işimiz toplamda 38 km'lik hat olan 13 mahallemizin mahalle bağlantı yolu olan bu yolu yapmak olacak" dedi. Mahalle Muhtarları ve sakinleri Başkan adayı Büyükyapıcı'ya ve ekibine yapmış oldukları ziyaretlerden dolayı memnuniyetlerini dile getirip teşekkür etti.