Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Germencik Şubesi, ‘Gençliğe Hitabe’nin anlamı ile ilgili, kompozisyon yarışması düzenledi. Şube Başkanı Ercüment Savran ve yönetimi tarafından düzenlenen yarışmaya toplam 6 kişi katıldı. Yazdıkları kompozisyonlarla yarışmaya katılan Ali Hakkı Tek birinci, Birsel Çalışkan ikinci ve Dilek Tek üçüncü oldu. Mucize Öztürk, İlyas Can Pehlivan ve Ziya Izgar da mansiyon ödülüne layık görüldü. Birinci gram altınla, ikinci yarım gram altınla, üçüncü bin lirayla ödüllendirildi, mansiyon ödülü olarak ise 200 lira verildi. Germencik Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törende Belediye Başkanı Burak Zencirci ve meclis üyesi Batuhan Değirmenci, yarışmada dereceye giren kişilere ödüllerini takdim etti.
“KATILIMIN DAHA ÇOK OLMASINI ARZU EDERDİK”
Ödül töreninin ardından açıklama yapan ADD Germencik Şube Başkanı Ercüment Savran, toplumun Gençliğe Hitabe’nin anlamı ve önemini anlamaya çok ihtiyacı olduğunu, bu nedenle kompozisyon yarışması düzenlediklerini söyledi. Savran, “Kompozisyon yarışmasına toplam 6 kişi katıldı, gönül isterdi ki katılan kişi sayısı 60 olsun. Yarışmanın duyurusunu belediyenin anonsları ve sosyal medyadan yaptık. Katılımın daha çok olmasını arzu ederdik” ifadelerini kullandı.