Aydem Duyurdu. Nazilli elektrik kesintisi 13 Temmuz Cumartesi 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi Aydem Duyurdu. Nazilli elektrik kesintisi 13 Temmuz Cumartesi 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi

Karadeniz kültürünün doyasıya yaşandığı şenlikte, sanatçılar tarafından seslendirilen Karadeniz türküleri büyük beğeni topladı. Yöresel kıyafetler giyen vatandaşlar, tulum ve kemençe eşliğinde horon oynayarak etkinliğe renk kattı. Horona katılanlar arasında Söke Kaymakamı Ali Akça ve Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan da yer aldı.
Şenlik boyunca vatandaşlar, Karadeniz'in coşkulu ve enerjik atmosferinde buluşmanın keyfini yaşadı.
Söke Karadenizliler Derneği Başkanı Salih Çelik, etkinliğin her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir katılımla gerçekleşmesinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, şenliğin Karadeniz kültürünü tanıtma ve yaşatma amacını başarıyla sürdürdüğünü belirtti.
Söke'nin birçok kültür farklılıklarını kucaklayan bir ilçe olduğunu belirten Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, şenliklerin sürmesi için Söke Belediyesi olarak destek vermeyi sürdüreceklerini ifade etti.
Anadolu'nun zenginlikleri içinde barındıran vatan olduğunu belirten Kaymakam Ali Akça, kültürün yaşatılması ve tanıtımı için emek veren herkese teşekkür etti.
Güzel bir havada Ovacık Yaylasında buluşan herkes piknik yaptı, şenliğin tadını çıkardı.
Şenliğe, Söke Kaymakamı Ali Akça, Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan ve Söke Jandarma Komutanı Mehmet Emre Mengi başta olmak üzere çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI