Kuşadası’nda plajlar doldu taştı Kuşadası’nda plajlar doldu taştı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi kredilerde faiz oranını yükseltti. En düşük yüzde 7.5 olan faiz oranı yüzde 17'ye yükseldi.

Nazilli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Dursun Öztunç son üç aydır kooperatife bankadan para gelmediğini belirterek, “14 Mayıs’ta gelen bir genelgeyle kredi faizlerinin yükseltildiği belirtildi. Yüzde 7.50’den kullanılan kredilerin faizi 17’ye , yüzde 8.50 den kullanılanlar 18’e, yüzde 9.50’den kullanılanlar 20’ye , yüzde 12.50’den kullanılanlar 24’e, yüzde 25’ten kullanılanlar 29’a yükseltildi.” dedi.

Baskan Oztunc Uyardi Ihtiyaciniz Disinda Kredi Kullanmayin 474241 3Fbf11A9F6C261227764Fadbc1B5Ccdb

“BİR YIL İÇİNDE EKONOMİMİZ TOPARLANACAK”

Alınan kararın tasarruf tedbirleri kapsamında olduğunu ve geçiş süreci içinde bulunduklarını söyleyen Başkan Öztunç “Kooperatifimizin verdiği kredilerin amacı işletmeyi büyütmek. Bu nedenle işletme sermayesiyle doğru orantılı olarak veriliyor. Ancak bazı esnaflarımız 750 bin lira olan üst sınırdan kredi almak istiyorlar. Bunun önüne geçmek için NACE Kod uygulaması getirildi ancak uygulamada da bazı eksiklikler mevcut. Burada önemli olan esnafımızın işletmesini büyütmek dışındaki amaçlarla kredi çekmemesi. Bu bir geçiş süreci. İnşallah önümüzdeki bir yıl içinde ekonomimiz toparlanacak” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ