1901 yılından beri faaliyette olan Karacasu Şehitleri Ortaokulu giriş katındaki geçmişi yüz yıla dayanan fotoğraflarıyla görenleri zamanda yolculuğa çıkarıyor. Veli toplantıları ve seçim dönemlerinde okula gelen okulun eski mezunları gözlerini fotoğraflardan alamıyor. Özellikle yaşı ileri olan vatandaşlar tarih ve çeşitli bilgilerin de eklendiği fotoğrafları inceleyerek adeta geçmişe dönüyor.
OKULUN TARİHÇESİ
1901 yılında Karacasu Merkez Rüştiyesi adıyla 3 sınıflı olarak Eğitim-Öğretime başlayan okulun adı; 1930 yılında Rüştiyelerin kaldırılmasıyla “Merkez Mektebi İptidası” şeklinde değiştirilirken 1936’dan sonra “Merkez İlkokulu” adını aldı. 1958 yılında eski bina yıkılarak yeni bina yapılırken,1984 yılında binanın yetersiz kalması nedeniyle; 6 derslikli ek bina yapıldı ve 1992 yılında Aydın ili genelinde 8 yıllık kesintisiz eğitime geçen ilk beş okuldan biri oldu. Zamanla okulun fiziki yetersizliğinin had safhaya çıkmış olmasından dolayı; acilen yeni bir bina yapımı gündeme geldi. 2013 yılında yenilenen okulun adı 2017 yılında Karacasu Şehitleri Ortaokulu olarak değiştirildi.