Aydın'da uzun yıllar kasaplık mesleğini sürdüren esnaflardan Levent Yelgen, dört yıl önce bir müşterisinin önerisiyle başlattığı "Askıda et" pahalı olduğu ihtiyaç sahiplerine desteği muhtarlardan gelen imzalı kağıt ile sağladıklarını belirterek "Bu sistemle, yardımların doğru kişilere ulaştığından emin oluyoruz. Muhtarlarla bu işi yaparken ihtiyaç sahiplerinin onurunu koruyan bir yöntemle dağıtım yapıyoruz" dedi.

Askida Et Ihtiyac Sahibi Ailelerin Umudu Oldu Cdf7Bf9975Dbdd2Cdf2Aa598C0B1Cce2

Cep telefonu alırken dikkat! Telefoncu esnafı uyardı: İyi kamera için o 4 özelliğe bakılmalı... Cep telefonu alırken dikkat! Telefoncu esnafı uyardı: İyi kamera için o 4 özelliğe bakılmalı...

Askıda et uygulamasının Türkiye'de bir ilk olduğunu ileri süren Yelgen; "Dört yıl önce bir müşterimin tavsiyesi üzerine bu projeye başladım. O dönemde, ekmek fırınlarında askıda ekmek uygulaması çok yaygındı ve müşterim bana, ‘Neden kasaplarda da benzer bir uygulama yapılmasın?' dedi. Bu fikir beni çok etkiledi. Birçok insan et ürünlerine ulaşmakta zorlanıyordu ve ben de onlara nasıl yardımcı olabileceğimi düşündüm. Böylece ‘Askıda et' uygulamasını başlattık. Başlangıçta birkaç hayırseverin desteğiyle başladık ama her geçen gün büyüyor" dedi.

Askida Et Ihtiyac Sahibi Ailelerin Umudu Oldu 4C4Dca04C4A34F1Ae6841B7927F1Ef56

Yardıma muhtaç ailelere muhtarla aracılığıyla ulaştıklarının altını çizen Levent Yelgen; “Muhtarlarla işbirliği yaparak yardımlarımızın doğru kişilere ulaştığından emin olduk. Muhtarlar, mahallelerindeki ihtiyaç sahiplerini çok iyi biliyorlar ve bize bu ailelere ulaşmamızda büyük yardım sağladılar. İhtiyaç sahibi aileler, muhtarlardan aldıkları imzalı belgelerle gelip kasabımızdan et ürünlerini alabiliyorlar. Bu yöntem, yardımların gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlıyor ve sistemin güvenilirliğini artırıyor. Dört yılda binin üzerinde ihtiyaç sahibi aileye hayırseverin yardımıyla destek olduk. Projemize destek veren tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yelgen, uygulamanın sürdürülebilirliği ve daha fazla aileye ulaşabilmek için iş insanlarından ve hayırseverlerden destek talep etti.

Askida Et Ihtiyac Sahibi Ailelerin Umudu Oldu 86E3Aea94Bfdad915C38108Eca4Aed31

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI