15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda 13-14 Mayıs tarihlerinde yapılan festivalinde yer alan ADÜ Turizm Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Didim Meslek Yüksekokulu gerçekleştirdiği workshoplarda, yerel lezzetlerin yanı sıra Dünya mutfağından da seçme ikramlıklara yer verildi. Kurulan stantlarda, Turizm Fakültesi ve Didim Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ikramlıklar beğeniye sunulurken; Ziraat Fakültesi bünyesinde üretilen süt ürünlerinin tanıtımı yapıldı ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri tarafından “Ağız ve Diş Sağlığı Bakımı” hakkında bilgiler verildi.
HAYRİ USTA RENK KATTI
Festivalde, Didim Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Okan Umut Şimşek ve öğrencileri ile Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Renan Tunalıoğlu’nun sunmuş olduğu workshoplar, katılımcılar tarafından beğeni ile takip edilirken, festivale davetli olarak katılım sağlayan Ekşi Mayam İşletme sahibi Büşra Nur Çökmez, Yabandan Mutfağa Sevim Şahin, Gurme Enginar İşletme sahibi Dilayda Bilge ve Hayri Usta’nın sunmuş olduğu workshoplar öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle izlendi. Aydın’ın yerel lezzetleriyle, yöresel ürünlerinin sergilendiği Gastronomi Festivali’nin gelenekselleştirilerek önümüzdeki yıllarda da devam etmesi planlanıyor.