Dünyaya geldikten sonra rahatsızlığı tespit edilen, yapılan kontrollerin ardından doğumsal metabolik hastalık ve hiperamonyemi tanısı konan minik bebek, daha öncesinde farklı bir merkezde tıbbi tedaviye yanıt vermemesi nedeniyle ADÜ Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’ne sevk edildi. Tıbbi tedaviye ve periton diyalizi tedavisine yanıt alınamayan bebeğe, küçük yaş grubunda nadir uygulanan ve riskli bir tedavi olan sürekli hemodiyafiltrasyon uygulanmasına karar verildi. Bu kararın ardından Yenidoğan Yoğun Bakım ve Çocuk Yoğun Bakım ekibi birlikte harekete geçti.

Tekel bayilerinden sigara devine boykot! O sigaraları satmayacaklar... Tekel bayilerinden sigara devine boykot! O sigaraları satmayacaklar...

Adu Hastanesinde Bir Ilk Daha Yeni Dogan Bebegin Hayati Kurtuldu 456257 635C4F879Fe9B7A01Ac51Bdbb716Ee78

HAYAT KURTARAN EKİP

ADÜ Hastanesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Ayşe Anık, Dr. Öğr. Üyesi Hatice Feray Arı ve Yenidoğan Yoğun Bakım ekibi tarafından bebeğe oldukça riskli olan sürekli hemodiyafiltrasyon tedavisi uygulandı. Tedavi öncesinde amonyak yüksekliği sebebiyle entübe ve ağır komada olan bebeğin, tedavinin 24’üncü saatinde gözlerini açıp ağlamaya başladığı gözlemlendi. Başarılı geçen tedavinin ardından bebeklerini kucağına almanın mutluluğunu yaşayan aile, hayat kurtaran doktorlara teşekkür etti.

Muhabir: KAZIM YÖRÜKÇE