Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksek Okulunun mezuniyeti töreni Didim Amfi tiyatroda yapıldı. Törene Didim Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan, Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay, Didim Cumhuriyet Başsavcısı Anıl Altay, ADÜ Rektör yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan, ADÜ Didim MYO Müdürü Dr. Öğr. Gör. Nimet Çavuş, Oda Başkanları, siyasiler, sivil toplum kuruluş temsilcileri, akademisyenler ile aileler katıldı.

Adu Didim Myoda Mezuniyet Coskusu 471372 E9A573Dd8Db727Fe936465Feaad1B5A9

150 MEZUN DAHA TURİZME KATKI SUNACAK

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından törenin açılışında konuşan ADÜ Didim MYO Müdürü Nimet Çavuş; “Didim Meslek Yüksekokulu 2005 yılında ülkemizin en önemli sektörlerinden biri olan turizme, donanımlı çalışanlar yetiştirmek için eğitim vermeye başlamış ve 2008 yılında ilk mezunlarını vermiştir. Kurulduğu günden itibaren yetiştirdiği öğrencilerin başarısı ile gurur duyan okulumuz, bugün bu başarı zincirine bir halka daha ekleme mutluluğunu yaşamaktadır. Bugün 18. mezuniyet törenimizde 150 mezunumuzun daha, ülkesini seven, milli ve manevi değerlerini önemseyen, donanımlı bireyler olarak ülkemizin kalkınma hamlesine işgücü olarak katılmasından dolayı gurur duyuyoruz." dedi.

Adu Didim Myoda Mezuniyet Coskusu 471372 78Ef4B63D53966E15Be6Df4E18D69F1B

AKADEMİK VE İDARİ PERSONELE TEŞEKKÜR ETTİ

Turizm sektörünün ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştıklarını vurgulayan Çavuş; "Didim Meslek Yüksekokulu olarak, turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu donanımlara sahip, yenilik ve değişimlere duyarlı, mesleki standartlar düzeyinde hizmet veren, sorumluluk alarak mesleki kariyerini geliştiren, yaşam boyu öğrenmeyi benimsemiş turizm çalışanı ve yöneticisi yetiştirmeyi ilke edindik. Bu hedefe ulaşmada, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğümüze, kaliteli eğitim ve öğretim faaliyetlerinin sürdürülmesi ve mükemmel bir şekilde işletilmesindeki özverili çalışmalarından dolayı akademik ve idari personelimize en içten teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Adu Didim Myoda Mezuniyet Coskusu 471372 9Ebaf5E5051D4990A02C72D38F1152C0

"BİR ANNE OLARAK HEPİNİZLE GURUR DUYUYORUM"

Üniversitelerin bilim yuvası olduğunu dile getiren Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay da; "Üniversitemiz kurulduğu tarihten bu yana hem şehrimize hem ülkemize katkı sağlamış bir çok insan yetiştiren bir bilim yuvasıdır. Sevgili gençler, sevgili çocuklarım. Eğitiminiz boyunca sizleri ağırlamış olmaktan mutluluk duyduğumu bilmenizi isterim. Umuyorum ki Didim sizde güzel anılar ve hatıralar bırakmıştır. Sizler ülkemizin içerisinde bulunduğu koşullardan kaygı duyuyor olabilirsiniz ama bizler sizlerin büyükleri olarak sizlerden son derece umutluyuz. Doğal ve tarihi zenginliklerle donanmış kentimizde, Üniversitemizin Turizm ve gastronomi alanında yetkin eğitim görmüş insanlarımıza büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Bu anlamda kentimize ve ülkemize faydalı işler yapacağınızı biliyor, bilim ve irfanın peşinden ayrılmayacağınızın temennisi ile tüm bölüm mezunlarımızı, değerli hocalarımızı ve sizleri bu gün gururla izleyen ailelerinizi canı gönülden kutluyorum. Ulu Önderimiz Atatürk'ün 2 orduya ihtiyaç vardır; biri ülkeyi koruyan silahlı Ordu, diğeri milleti eğitecek ilim irfan ordusu" sözündeki o ilim ordusu sizsiniz. Ben de bir anne olarak, hepinizi gururla, mutlulukla, bu güzel günde kucaklıyorum.” dedi.

Adu Didim Myoda Mezuniyet Coskusu 471372 22E5Afccb2F880D664Ae587315F5F74A

ÖĞRENCİLER VE DESTEK VERENLERE PLAKET VERİLDİ

ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan, konuşmasında ADÜ Didim MYO'dan mezun olan öğrencilerin eğitim aldıkları sektörlere büyük katkı sağlayacağını belirtti ve ADÜ ile Didim’i en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını ifade etti. Konuşmaların ardından, ADÜ Didim MYO'ya katkı sunan oda, STK ve iş insanlarına teşekkür belgeleri verildi. Aşçılık, Turizm ve Seyahat İşletmeciliği ile Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümlerinde ilk üçe giren öğrencilere de belgeleri takdim edildi. ADÜ Didim MYO birincisi ve Aşçılık bölümü birincisi olan Dilan Çelik, plaketini ve ödülünü Rektör Yardımcısı Erkan Salan’ın elinden aldı ve okul anıtına ismini çaktı. Daha sonra, ADÜ Didim MYO akademisyenleri tarafından mezun öğrencilere belgeleri verildi ve tüm öğrenciler kep atarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.

Didim’de, Bayram tatilinin ilk 5 gününde 1240 ton çöp toplandı Didim’de, Bayram tatilinin ilk 5 gününde 1240 ton çöp toplandı

Adu Didim Myoda Mezuniyet Coskusu 471372 E7Dd32D8Ca79D1F2F9C028Eafb5Ef0Bd

Adu Didim Myoda Mezuniyet Coskusu 471372 Da485623C1A0E41C7B3897E353D932F8

Muhabir: HÜSEYİN ÇALIŞKAN