Kuyucak’ta dün gece saatlerinde çıkan orman yangını tamamen kontrol altına alındı. İlçeye bağlı kırsal Çobanisa mevkiinde çıkan orman yangınına Orman Müdürlüğü, Aydın Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı, Jandarma ve mahalle sakinleri olmak üzere çok sayıda ekiple müdahale edildi. Sabahın ilk ışıklarında bölgeye gelen helikopter desteği ile yangın tamamen kontrol altına alındı.
SIRA BUĞDAY’DA!
Kuyucak’ta tamamen kontrol altına yangında ekipler hızlı bir şekilde soğutma çalışması başlatılırken, bölgeye Kuyucak’ta tamamen kontrol altına yangında ekipler hızlı bir şekilde soğutma çalışması başlatılırken, bölgeye Aydın İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli Yangın Tespit Köpeği Buğday getirildi. Soğutma çalışmasının tamamlandığı yerlerde yangının çıkış nedenini tespit etmek için iz süren Buğday’ın bölgede çalışmaları devam ederken, şu ana kadar taradığı bölgelerde hidrokarbon maddeye (benzin, gazyağı, tiner, mazot, alkol vb. ) rastlamadığı öğrenildi. Soğutma çalışmasının tamamlandığı yerlerde yangının çıkış nedenini tespit etmek için iz süren Buğday’ın bölgede çalışmaları devam ederken, şu ana kadar aradığı bölgelerde hidrokarbon maddeye (benzin, gazyağı, tiner, mazot, alkol vb. ) rastlamadığı öğrenildi.