TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, ASTİS ve Gıda çarşısında faaliyet gösteren AYTO Üyeleri ile geçtiğimiz hafta bir araya geldi. Oda Üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen İstişare toplantısında bölgesel ve sektörel sorun ile çözüm yolları ele alındı.
YAPILACAK ÇALIŞMALARI PAYLAŞTI
Hakan Ülken başkanlığında AYTO yönetimince üyelerin talepleriyle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla görüşmeler yapıldı. Bu görüşmeler sonrası yapılacak çalışmalara ilişkin açıklama yapan Başkan Ülken, “Geçtiğimiz hafta Aydın Ticaret Odası olarak ASTİS ve Gıda Çarşısındaki gerçekleştirdiğimiz toplantılarda Üyelerimizden gelen taleplerle ilgili yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde; Büyükşehir Belediyesi Halk Otobüsleri, 3 Haziran Pazartesi gününden itibaren ilk etapta sabah ve akşam mesai başlangıç ve bitim saatleri olmak üzere seferlere başlayacaktır. Kanalizasyon sistemi ile ilgili ekipler çalışmaya başlamıştır. Trafik kazalarına neden olan alanlarla ilgili kasis çalışmaları gündeme alınmıştır. Efeler Belediyesi Temizlik, ilaçlama ve kaçak çadırlara müdahale işlemlerine başlamıştır. DSİ Bölge Müdürlüğü sulama kanalındaki ıslah, yola sarkıp trafiği olumsuz etkileyen tellerin tamirine başlamıştır. Türk Telekom projede kalan yüzde otuzluk fiber bağlantılarını iki ay içerisinde bitirecektir. Türk Telekom’la sorun yaşayan üyelerimize direkt hat ile görüşebilecekleri numara paylaşılmıştır” diye konuştu.
ÜLKEN TEŞEKKÜR ETTİ
Çözüm odaklı yaklaşımları ve hassasiyetlerinden dolayı Aydın Valisi Yakup Canbolat’a, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na, Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin’e, DSİ Bölge Müdürü Birol Çınar’a ve Türk Telekom Müdürü İlhan Aytekin’e AYTO ve Üyeleri adına teşekkür eden Ülken, “Üyelerimiz ve Aydınımız için çalışmaya devam” ifadelerini kullandı.