TÜVTÜRK'te yeni bir uygulama devreye girdi. Artık belirli araç sahipleri için muayene yaptırma zorunluluğu bulunmuyor.

İlk 3 Yıl Muafiyet

Yeni düzenlemeyle birlikte, yeni otomobil satın alan sürücüler, araçlarını ilk 3 yıl boyunca muayene ettirme zorunluluğundan muaf tutulacak. Ancak, muayenesiz araçların trafiğe çıkması hala yasak.

Arac Muayene Aa 1573625

Bilgilendirme Kampanyası

TÜVTÜRK, araç sahiplerinin muayene sürelerini kaçırmamaları ve yoğunluk sorununu azaltmak amacıyla yeni bir bilgilendirme kampanyası başlattı. Kampanya çerçevesinde, araç sahiplerine SMS ve e-posta yoluyla hatırlatma mesajları gönderilecek, böylece muayene süreleri unutulmayacak.

İncirliova’da ağaç devrildi, araçlar zarar gördü İncirliova’da ağaç devrildi, araçlar zarar gördü

Arac Muayene Ucreti Ne Kadar

Egzoz Emisyon Ölçümleri ve Mobil İstasyonlar

Yoğunluğu azaltma amacıyla, egzoz emisyon ölçümleri farklı yetkili bayilere devredildi. Randevu sistemindeki yoğunluğu yönetmek için Türkiye genelinde mobil istasyonlar kullanıma sunuldu. Bu istasyonlarda ve sabit istasyonlarda egzoz gazı emisyon ölçümleri yapılabiliyor. Hava destekli hidrolik fren sistemine sahip araçların muayeneleri sadece sabit istasyonlarda yapılırken, diğer araç türleri hem mobil hem de sabit istasyonlarda muayene edilebiliyor.

Arac Muayenesi Nasil Yapilir 15-1

Gezici İstasyonlar Artıyor

TÜVTÜRK, araç muayene süreçlerini daha etkili hale getirmek ve yoğunluğu azaltmak için gezici istasyonlarının sayısını artırma yolunda ilerliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ