Sigara zamları, artan maliyetler ve düşük kar marjları Tekel bayilerini isyan noktasına getirdi. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği, BAT firmasının tüm ürünlerini boykot etme kararı aldı.

Bu karar, sigara içenler için de zorluklar anlamına geliyor. Zira, birçok markette BAT ürünleri artık bulunmayacak.

ARTIK SATILMAYACAKLAR!

CHP İncirliova'da Menderes güven tazeledi CHP İncirliova'da Menderes güven tazeledi

Artan giderlerine ve yapılan zamlara dikkat çeken Dündar, “Her geçen gün artan giderlerimiz ve sürekli gelen zamlar ile bayiler olarak iyice çıkmaza girdik.

Erol Dündar, “Kamuoyuna duyuru” başlığıyla yaptığı açıklamada, “Takip edenler zaten biliyor ama aslında söyleyeceklerim özellikle sigara tüketicisi olan ve bizi takip eden veya etmeyen ‘tüm tüketicileri’ ilgilendiriyor.

Sigara satan bayilerin aslında bu üründen neredeyse hiç kâr etmediğini ve alışveriş bütünlüğünü bozmamak adına sigara satmak zorunda kaldığını bilmeyeniniz yoktur.
Zaten yok denecek kadar az olan sigara kârımızın BAT firmasının uygulamaya başladığı satış politikası ve kendi pos cihazlarımıza ödediğimiz yüksek komisyonlar ile sıfıra indiğini belirtmeliyim” dedi.

“Bu sebeple yaklaşık iki haftadır Kent Drange Blue ürününü boykot edip satmadığımızı ve bu hafta içi BAT yetkilileri ile yaptığımız görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmadığı için hem bayilerimiz hem de müşterilerimizin lehine bugünden itibaren BAT firmasının ‘hiçbir ürününü’ raflarımıza koymayacağımızı bilmenizi isterim.

Bu kararımıza destek vereceğinizi umuyorum. Anlayışınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.”

Kaynak: GerçekGündem