Kuşadası’nda, hava sıcaklığının 40 derecelerin üzerinde seyretmesi ile birlikte kent sezonunda sabahın erken saatlerinde başlayan hareketlilik yerini ıssızlığa bıraktı. Bunaltıcı sıcak hava nedeni ile rahatsızlığı olan vatandaşlar başta olmak üzere bir çok kişi dışarı çıkmaktansa evlerinde kalmayı tercih etti. Dışarıda çalışmak zorunda olan vatandaşların ise kendilerini sıcaktan korumak için serinlemeye çalıştıkları gözlemlendi. Vatandaşlar kendilerini sıcak havadan korumak için evlere kapatınca, kentte, havanın serinlemeye başladığı akşam üstü saatlerine kadar sakinlik ve sessizlik hüküm sürmekte.

Galatasaray’ın ‘Şampiyonluk’ kupası Kuşadası’nda taraftarla buluştu Galatasaray’ın ‘Şampiyonluk’ kupası Kuşadası’nda taraftarla buluştu

Sicak Hava Kusadasini Kavuruyor 485924 2749Ad543Ea83Bfceb33E35621D40636

SAHİL KENARLARI, KAFE VE MAĞAZALAR BOŞ KALDI

Kuşadası’nda, yaz sezonu boyunca Kuşadalılar’ın yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin de daimi uğrak yeri olan sahil kenarları da artan sıcak hava dalgası sonucu sessizliğe bürünen adresler arasında yer aldı. Özellikle, güneşin etkisini en yoğun biçimde hissettirdiği öğlen saatlerinde boş olduğu görülen sahil şeridinde, vatandaşların, kafe ve yürüyüş alanlarından çok gölge olan park ve bahçeleri tercih ettiği gözlemlendi. Kentin tüm gün oluşan sakinliği, akşamüstü saatlerinde mağazalara, plajlara ve kafelere gelen vatandaşlarla eski hareketliliğini yeniden yakalıyor.

Sicak Hava Kusadasini Kavuruyor 485924 897D03717Aa69Bb75472Aeabaa09B624


 

Muhabir: AYLİN ESER