Çine’de secim çalışmalarını sürdüren AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Savaş, ilçedeki berber ve kuaför esnafıyla buluştu. Savaş’a Cumhur İttifakı Çine Belediye Başkan Adayı Ali Dinçer eşlik etti. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin asli görevini yapmadığını ama vatandaşlara Türkiye’nin en pahalı suyunu verdiğini kaydeden Savaş, Çine’de katı atık bertaraf istasyonu ve arıtma tesisinin bulunmadığını belirterek hükümetimizin gönderdiği bütçenin nereye gittiğinin hesabını sordu.

AK BELEDİYECİLİĞİ ÇİNE’YE GETİRECEĞİZ

Çine’yi ve Büyükşehri almak istediğini belirten Savaş, “Çine’ye yem fabrikası yapacağız. Akçaova Et Entegre tesisi kuracağız. Çine’nin kaderini değiştirecek projelere imza atacağız. 31 Mart’ta Çine’den güzel bir başarı hikayesi istiyorum. AK Belediyeciliği Çine’ye getirerek gerçek belediyecilik nasıl yapılacağını herkese göstereceğiz” dedi.

SAVAŞ, ÇİNELİLERE MÜJDE VERDİ

Çine’de yapacağı projeleri açıklayan Savaş, “Akçaova’da organize hayvancılık bölgesi yapacağız. Yem fabrikası kuracağız. Çine’yi istiyorum. Sahada hava çok güzel ve coşku var. Çine hazır. 31 Mart akşamı Çine’den güzel bir başarı hikayesi yazılacağına inanıyorum. Çine’nin kaderini değiştirmek elimizde. Bunu hep beraber yapacağız.” şeklinde konuştu.

Savastan Cineye 2 Secim Vaadi 451274 1126622Fc34807E1E7Bd518143F6E672

ÇİNE’DE VAR AYDIN’DA YOK

Hükümet olarak Çine’ye yaptıkları yatırımları anlatan Savaş, “Şu anda Çine’ye 23 bin metre kare modern bir hastane yapıyoruz. Çine’de güzel bir hükümet konağı yaptık. Aydın’da böyle bir hükümet konağı yok. Meydanı da genişletmek istedik ama yapamadık. Ama belediye bizde olsaydı çok daha farklı işler yapardık. Önümüzdeki dönem ben büyükşehir belediye başkanı, Ali kardeşim Çine Belediye Başkanı olarak uyum içerisinde çok güzel işlere imza atacağız. Ali kardeşimin emrinde olacağımın sözünü buradan veriyorum.” diye konuştu.

ÇİNE’Yİ ÖNEMSİYORUZ

Çine’nin her şeyin en güzelini hak ettiğini vurgulayan Savaş, “Çine’de toplulaştırma yaptık. Şimdi de 47 km kapalı sulama sistemi yapıyoruz. 3 metre çapında 6 metre boyunda boruyu şu anda toprağın altına alıyoruz. TOKİ yaptık. İkinci TOKİ’nin inşaatına başladık. Gençlik Merkezi yapıyoruz. Kapalı ve ısıtmalı yüzme havuzu yapıyoruz. Çine’mize ne gerekiyorsa yapmaya çalıştık. Çine’yi çok önemsediğimizi bilmenizi istiyoruz.” dedi.

Savastan Cineye 2 Secim Vaadi 451274 A425A1Dc6Cb08F1A47F8199Be29391D4

ÇİNE CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Çine’nin göç veren değil göç alan bir ilçe olacağının sözünü veren Savaş, “Bundan 5 yıl önce 2 bin 800 dönüm olan Çine Organize Sanayi Bölgesinin doluluk oranı yüzde 17 idi. Şimdi yüzde 100 dolu ve boş yer yok. İlave bir de genişleme ile ilgili yer tahsis ettik. Yatırımcılar da bununla ilgili sırada. Aydın ve Muğla arasında kalan Çine’nin çoktan cazibe merkezi olması gerekiyordu. Ben inanıyorum. Büyükşehir ve Çine belediyeleri Cumhur İttifakında olduğunda önümüzdeki beş yıl içerisinde Çine'yi cazibe merkezi haline getireceğiz.” diye konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ