Sarı, “Yerel seçimlerde yaşattığı hezimetten sonra, İYİ Parti’yi Aydın’da ve nihayet Kuşadası’nda dağıtan başkan olarak tarihe geçti. Arka planda, Aydın’ın tek hamisi olan milletvekili Sayın Ömer Karakaş’ı da tebrik ediyorum” dedi.

İYİ Parti’nin Aydın’da 31 Mart yerel seçimlerinde en başarılı olduğu ilçe olan Kuşadası’nda İlçe Başkanı Müge Gök Başakçı görevden alınıp, yerine Belediye Başkan Adayı Behçet Alp atandı. Başkan değişikliğinin ardından peş peşe istifaların yaşandığı Kuşadası İlçe Teşkilatı, adeta dağılma sürecine girdi. İYİ Parti Aydın eski İl Başkanı Cemal Sarı, yaşananların sorumlusu olarak gördüğü İl Başkanı Ahmet Ertürk ve Aydın Milletvekili Ömer Karakaş’ı sert sözlerle eleştirerek, “Bizde hiçbir başarı cezasız kalmaz” dedi.

Bozdoğan'da hayırseverin yaptırdığı cami ibarete açıldı Bozdoğan'da hayırseverin yaptırdığı cami ibarete açıldı

Saridan Erturk Ve Karakasa Tepki Bizde Hicbir Basari Cezasiz Kalmaz 479387 616882D1041Fe195De26A46372141D31

“KÖRÜKLEDİLER”

Cemal Sarı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: “İYİ Parti’nin kuruluş aşamasından bugüne kadar geçen sürede, Aydın il ve ilçelerinde birçok başarı hikayesine şahit olduk. Bu süreçte binlerce partilimizin ve yüzlerce yöneticimizin emeği ve alın teri vardır. Fakat ne hikmetse, son aylarda partimize emek veren insanlarımız birer birer partiden koparıldı. Sorumluluk makamında olanlar bu kopuşu önlemek için gayret sarfedeceğine, tam tersi bu süreci körüklediler. Bunun son örneğini Kuşadası ilçemizde yaşadık. Kurulduğu günden beri başarılı teşkilatlarımızın başında gelen Kuşadası İlçe Teşkilatımız son yerel seçimlerde Aydın’da belediye meclis üyesi çıkaran tek ilçemizdi. Bunda elbette ki birçok etken vardı. Ama en büyük pay şüphesiz ki İlçe Teşkilatı’nındı. Normal şartlarda, Aydın genelindeki sonuçlara bakılarak Kuşadası Teşkilatı’nın bu başarısı takdir edilmeli hatta ödüllendirilmeliydi. Ama, öyle olmadı.”

Saridan Erturk Ve Karakasa Tepki Bizde Hicbir Basari Cezasiz Kalmaz 479387 B277808482Ab7F6965802Ebd96431B52

SEÇİLMİŞ YÖNETİM GÖREVDEN ALINDI

“Dün akşam saatlerinde Aydın İl Başkan Yardımcısı tarafından mevcut İlçe Başkanı Müge Gök Başakçı partiye çağrılarak, görevden el çektirildiğine ve yerine Belediye Başkan Adayının ilçe başkanı olarak atandığına dair yazı tebliğ edildi. Böylece, Kuşadası İlçe Teşkilatı’nın olağan kongreyle seçilmiş yönetim kurulu görevden alınmış oldu. İYİ Parti Kuşadası Teşkilatı’nda yaşanan bu operasyonla, bugüne kadar ısrarla savunduğumuz ‘istişare, demokrasi, adalet ve liyakat’ gibi değerlerin parti içinde artık bir anlamı kalmadığını görmüş olduk. Böylece, bu değişim için büyük gayretleri olan İl Başkanımız Sayın Ahmet Ertürk muradına ermiş oldu. Kendisini tebrik ediyorum. Yerel seçimlerde yaşattığı hezimetten sonra, İYİ Parti’yi Aydın’da ve nihayet Kuşadası’nda dağıtan başkan olarak tarihe geçti. Arka planda, Aydın’ın tek hamisi olan milletvekili Sayın Ömer Karakaş’ı da tebrik ediyorum. Teşkilatlar üzerinde hiçbir emeği olmadığı için kolaylıkla teşkilatların dağıtılmasına göz yumdu.”

Saridan Erturk Ve Karakasa Tepki Bizde Hicbir Basari Cezasiz Kalmaz 479387 A314F1C1E8D760D00A052478C67F290D

“İHTİYAÇ YOK”

“Aslında Aydın’da teşkilatlara ihtiyaç da yok. Nasıl olsa İl Başkanı ile Milletvekili onlar adına her şeye karar veriyorlar. Genel Merkezde bu kararları onaylıyor. Konuyla ilgili geniş değerlendirmemi ve Genel Merkez bazında söyleyeceklerimi de bayramdan sonraya bırakıyorum.”
 

Muhabir: EMRAH DİNÇER