Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018 yılında yaptırılan Bozdoğan Belediyesi hizmet binasında asılı olan T.C Aydın Büyükşehir Belediyesi tabelası, önceki dönem AK Partili Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş tarafından “Bundan sonra böyle” diyerek indirilmişti.
Hizmet süresinin bitiminde gerçekleşen yerel seçimler sonucu Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Belediye Başkanı seçilen Mustafa Galip Özel, indirilen tabelayı kendi elleriyle asarak Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlik beraberlik mesajı verdi.
“BOZDOĞAN’IMIZI ÇİÇEK GİBİ YAPACAĞIZ”
Önceki dönem yönetimi tarafından sökülen tabelayı tekrardan belediye hizmet binasına asan Başkan Özel, Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ederken, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu ile birlikte Bozdoğan’ımızı çiçek gibi yapacağız. Önceki yönetimin indirmiş olduğu tabelayı bugün tekrardan hak ettiği yere asarak, Bozdoğan Belediyesi ile Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa gücünü göstermiş olduk. Bizlere vermiş olduğu desteklerden ötürü Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Özlem Çerçioğlu’na teşekkürlerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.
Bozdoğan’ın Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çiçek gibi olacağını vurgulayan Başkan Özel’in bu davranışı vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.