Nazilli'nin en canlı bölgelerinden biri olan Yeni Mahalle'nin 140/1 sokağı, farelerin istilasına uğradı. Bu sorun, mahalle sakinleri ve işletmeciler arasında ciddi bir endişe kaynağı haline geldi. Mahalle, farelerin çoğalmasıyla neredeyse esir alınmış durumda. Mahalle sakinleri, özellikle iri yapılı lağım farelerinden kaynaklanan bu sorunla başa çıkmakta zorlanıyorlar. Depoları istila eden farelerin sayısının 100’den fazla olduğu ve girdikleri alanda maddi hasarlar yarattığı öğrenilirken, işletmeleri ve evleri olumsuz etkilediği ifade edildi.
Durumun ciddiyeti göz önüne alındığında, mahalle sakinleri, yetkililerden acil çözümler bekliyorlar.
Muhabir: M.NAZLI ALTINAYAR