Yangın, Nazilli’de Cumhuriyet Mahallesi 300 sokakta 3 katlı bir apartmanın üçüncü katında meydana geldi. Alınan bilgiye göre gece saatlerinde Çarşı ve Mahalle Bekçileri devriye attığı esnada bir evden yoğun duman çıktığını fark etti. Sokağa giren bekçiler evden çıkan alevleri fark edince durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Bölgeye gelen itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi ile adeta geceyi aydınlatan alevler söndürüldü.
MAHALLELİ SOKAĞA DÖKÜLDÜ
Siren sesleri ile uyanan mahalle sakinleri panikle sokağa döküldü. İtfaiye ekipleri evdeki söndürme çalışmalarının tamamlarken, polis sokakta güvenlik önlemi aldı. Soğutma çalışmalarının tamamlandığı evde yüksek derecede maddi hasar meydana gelirken, yangın esnasında ev sahibinin evde bulunmaması yüreklere su serpti. Ekipler yangınının çıkış nedeni ile ilgili inceleme başlattı.