Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca’nın eşi Eda Kuruca’nın koordine ettiği proje, kadınların toplumsal statüsünü güçlendirmeyi ve aile ilişkilerini geliştirmeyi hedefliyor. Projeye geçtiğimiz aylarda başlanmış olup, ilk adım olarak sempozyumlar düzenlendi. Ardından, ilçedeki okullarda kadın velilerle bir araya gelinerek proje ve KADES uygulaması tanıtıldı. Kadınlarla buluşan proje ekipleri, bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleriyle güçlü bir toplum oluşturmayı amaçlıyor. Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada, "Kadınların mutluluğu, aile içi huzuru artırmanın yanı sıra toplumun genel huzurunu da doğrudan etkiler. Bu proje ile kadınların toplumsal statüsünü güçlendirmek, aile ilişkilerini geliştirmek ve toplumsal uyumu pekiştirmek hedeflenmektedir" denildi.

Didimde Yil Boyunca Kadinlara Yonelik Etkinlikler Duzenlenecek 472368 8E1Ff5A6D0B284300Bc6F9C5C8Da2804

Didim Turizm Derneği Başkanı Koyuncu: 'Vakıfların yeri halka ve turizme kazandırılmalı' Didim Turizm Derneği Başkanı Koyuncu: 'Vakıfların yeri halka ve turizme kazandırılmalı'

YIL SONUNA KADAR EĞİTİMLER DEVAM EDECEK


Projenin ana hedefleri arasında, ailenin birlikteliği ve mutluluğuna vurgu yapmak, kadının toplumdaki değerini artırmak, şiddet mağduru aile fertlerinin bilinçlenmesine katkı sağlamak ve psikolojik ve fizyolojik zorbalığa karşı farkındalık oluşturmak yer alıyor. Eğitim faaliyetlerini kapsayan proje, birçok konuyu farklı şekillerde ele alarak yıl sonuna kadar sürecek.

Didimde Yil Boyunca Kadinlara Yonelik Etkinlikler Duzenlenecek 472368 30A075826E93D0Dc10F884Ffef2413Ed

Muhabir: HÜSEYİN ÇALIŞKAN