İsabeyli Anaokulu Minik Dahiler sınıfı öğrencileri, Okul Müdürü Uğur Karatay ve anasınıfı öğretmenleri rehberliğinde, anne babaları ile birlikte, İsabeyli Tenis Park tesislerine gitti.

Tenis parkta Tenis Antrenörü Doğan Karaburun tarafından tenis antrenmanları yaptırıldı. Isınma hareketlerinin ardından raket ve tenis kortuyla tanışan minik öğrenciler, anne babalarının alkışları eşliğinde tenis oynadılar. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı etkinlikte minikler hem yeni bir spor dalı öğrenirken hem de gönüllerince eğlendiler.

Minik Eller Isabeylide Raketle Bulustu Baa47F2C959De4Dc4178E7Ab6F1A4535

Kıdemli Antrenör Doğan Karaburun, "Tenis, çocuklarınızı hayatları boyunca; daha sağlıklı, daha cesur, daha disiplinli, daha çabuk ve net düşünebilen, tepkilerini kontrol edebilen, sorumluluk alan, iş ve eğitim hayatında daha avantajlı duruma sokabilecek bir spordur. Bu kapsamda İsabeyli Anaokulu Minik Dahiler sınıfı velilerini de, öğretmenlerini de kutluyorum. Tenise küçük yaşta başlayan çocukların, çeviklik, çabukluk ve hareketlilik becerileri gelişir. Yüzlerce kez yaptığı durma ve hareketlenmeler sayesinde dinamik dengeleri gelişir. Tenis antrenmanları sayesinde kemik kuvveti ve yoğunluğu artar. Bağışıklık sistemleri gelişir ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırlar. El göz koordinasyonunu geliştirir. İyi ki bugün geldiler ve kendileri için güzel bir alışkanlığa, spora adım attılar” dedi.

Minik Eller Isabeylide Raketle Bulustu A93D1131D6059B0D0E64915C0Cad0Bba

Velilerden Zeynep Sökmen ise, "Çocuklarımız uzun zamandan beri bizlerden spor kurslarını talep ediyordu. Tüm anne babalar olarak; okul idaremize, öğretmenimize ve Tenis Park tesislerine çok teşekkür ediyoruz. Bugün onlarla beraber bizlerde öğrendik ve tenisin ne kadar zevkli, çocukları geliştirici, dikkat toplayıcı ve eğlenceli olduğunu gördük" diye konuştu.

Öğrencilere sınav öncesi moral kahvaltısı Öğrencilere sınav öncesi moral kahvaltısı

Minik Eller Isabeylide Raketle Bulustu 4D4C5Bcaec8Ae032985D4Bb68B636696

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI