Kuşadası Merdiven Derneği’nde düzenlenen ve ‘Birinci Likya Yolu Yürüyüşü’ adını taşıyan sunum ve söyleşi etkinliğine, TEMA Dağ Çileği Yürüyüş grubu profesyonel doğa yürüyüşü rehberi Kemal Arı konuk oldu. Merdiven Derneği ve Dağ Çileği yürüyüş grubu üyelerinin hazır bulundukları etkinliğe, Kuşadası’nın yanı sıra çevre il ve ilçelerden de doğaseverleri katılım gösterdi. Muhteşem doğa görsellerinin sunumunun gerçekleştiği etkinlikte, rehber Arı, yaptığı bilgi dolu sunum ile büyük beğeni topladı. Etkinlik sonunda Arı’ya, Kuşadası Merdiven Derneği tarafından teşekkür belgesi sunuldu.
Doğaya Sadece Ayak İzlerimizi Bırakarak Güzellikleri Keşfettik
Kuşadası Merdiven Derneği’ne ev sahipliğinden ötürü teşekkür eden rehber Kemal Arı, ‘Tema Güzelçamlı Dağçileği Yürüyüş Grubu olarak 13 arkadaşımız ile birlikte, Ölü denizden başlayarak, 6 günde 110 km tarihi ipek yolu olan Likya yolundan Kalkan'a kadar yürüdük. Amacımız bu yolu ve yol güzergahlarında bulunan tarihi şehirleri tanıtmaktı. Toplam 540 kilometre olan bu yolu her yıl bir kısmını yürüyerek tamamlamak istiyoruz. Arkadaşlarımıla birlikte, Likya yolunu ve yürüyüş sırasında kaydettiğimiz izlenimlerimizi gerek sözel gerekse görsel şekilde davetlilerle paylaştık. Katılım gösteren herkese bir kez daha teşekkür ederim’ dedi.