Yangın, Kuyucak’a bağlı Kayran Mahallesi’nde akşam saatlerinde meydana geldi. Henüz bilinmeyen bir nedenle iki katlı müstakil bir evin ikinci katından alevler yükseldi. Alevleri fark eden ev sakinleri durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi.
FACİADAN DÖNÜLDÜ
Bölgeye gelen itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi ile yangın daha fazla büyümeden kontrol altına alındı. Jandarma ekipleri bölgede güvenlik önlemleri alırken, itfaiye ekipleri soğutma çalışması başlattı. Yangında herhangi bir kişi yara almazken, yapılan incelemelerde evde maddi hasar tespit edildi. Ekipler yangının çıkış nedeni ile ilgili araştırma başlattı.